Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung 2493HM - uszkodzony moduł zasilania?

FreQ 04 Jun 2016 00:47 1995 6
    FreQ
    Level 14  
    Witam serdecznie, mam problem z monitorem Samsung 2493HM - działał 3 miesiące od bycia w serwisie czyli tyle ile dali gwarancji... świeci niebieska dioda.
    Na płytce zwarcia multimetrem nie znalazłem.
    Coś z BN44-00195A najprawdopodobniej, bo raz wypaliło.
    Samsung 2493HM - uszkodzony moduł zasilania?20160604_0..430.jpg Download (1.59 MB) Samsung 2493HM - uszkodzony moduł zasilania?20160604_0..436.jpg Download (1.53 MB)
    Daniel Pietras
    Level 21  
    Zimne luty sprawdziłeś? Jakieś pomiary napięć 5V, 18V, 24V? Link do instrukcji:Link. Podobny temat: Link
    FreQ
    Level 14  
    Sprawdzałem luty... może wymienić kondensatory jeszcze ? Bo on działał i nagle znów pyk.... wszystkie ścieżki sprawdziłem czy jest "obieg"... kondensatory wskazują cos ale bez wylutowania nie wiem jak sprawdzic...
    Daniel Pietras
    Level 21  
    Jeżeli zaczyna pracować, 90% zimne luty, mikropęknięcia ścieżek. Na temat różnych sposobów identyfikacji było tutaj: Link. Jeżeli dioda świeci cały czas, zapewne brakuje któregoś z wyższych napięć w momencie gdy nie pracuje, powinno łatwo dać się to namierzyć.
    FreQ
    Level 14  
    Dioda świeci na niebiesko po wciśnięciu power
    Daniel Pietras
    Level 21  
    To oznacza że pracuje przetwornica stand-by. Pozostaje wykonać pomiary. Czy pojawia się sygnał ON/OF z płyty głównej? Jeżeli tak to trzeba zobaczyć którego napięcia brakuje. Link
    FreQ
    Level 14  
    Cześć na przetwornicach jest napięcie lecz przy wyjściu już na płytę gdzie podpinalem taśmy mam w miejscu 5.3v mam 0.3v a na 24v mam 0. . .
    I nie wiem już czy jest ktoś z Krakowa kto by ogarnął to ?