Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Loncin górnozaworowy - Olej silnikowy wlany w miejsce benzyny

04 Cze 2016 12:39 1491 4
  • Poziom 10  
    Witam
    Problem pt sobotni poranek przed kawą po niewyspanej nocy :oops:
    W nowo składanej kosiarce w miejsce benzyny powędrował na chwilę olej silnikowy. Akurat poprzednia kosiarka miała po tej stronie wlew oleju ...
    Olej od ręki z niej zlany, kosiarka nie była odpalana, pompka paliwa również nie dotykana. Pytanie czy olej miał w takim przypadku szansę na dostanie się do układu paliwowego i czy może on wymagać czyszczenia ?
    Można normalnie w miejsce oleju zalać benzynę, wlać olej we właściwe miejsce :) i odpalać kosiarkę czy też wskazane są jakieś dodatkowe czynności ?
    Silnik górnozaworowy Loncina jeżeli to w czymś pomoże.
    R
  • Poziom 33  
    W takim układzie olej nie powinien dostać się do gaźnika . Jak nie masz pewności , to wlej troszkę benzyny do zbiornika , zamieszaj i spuść . Powinno być okey . Nawet jak się troszkę zostanie oleju to nie zaszkodzi kosiarce .

Dodano po 3 [minuty]:

Będzie gorzej jak kręciłeś wałem i olej dostał się do gaźnika , to będzie problem z odpaleniem .Wtedy tylko płukanko gaźnika .
  • Poziom 10  
    Dziękuje za informację. No właśnie na patent z paliwem wpadliśmy, ale jeszcze nie odpalaliśmy kosiarki. Jak kosiarka jest z napędem i przejechała kawałem na kołach (oczywiście nie odpalona) to miał szansę olej dotrzeć do gaźnika ?
    Niemniej jak rozumiem tak czy tak można spróbować odpalić, krzywdy kosiarce to nie zrobię, co najwyżej będzie gaźnik do czyszczenia, który i tak by tego wymagał ?
  • Poziom 40  
    @barnio
    Kosiarka podczas pchania miała raczej koła niesprzężone z wałem.
    Ja bym rozmontował jak najwięcej się da jak do pompy masz weżyk to wlej do baku paliwa i spuść z wężyka przy samem pompie bo troszkę oleju w wężyku jak pójdzie dalej może ci życie skutecznie utrudnić.
  • Poziom 10  
    Dziekuje wszystkim - ruszyla. Jezeli komus pomoze to mimo, ze silnik Loncin LC1P65FA nie ma pompki zsania to mozne je wymusic przesuwajac metalowa dzwignie na sprezynce w kierunku silnika. Wlasnie to pomoglo przepalic olej jaki pozostal w ukladzie paliwowym. Nie ma o tym slowa w instrukcji obslugi kosiarki, trzeba znalezc na jakim dokladnie jest silniku i znalezc od niego manual na stronie Loncina. W nim jest wszystko opisane.