Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

komputer + telewizor samsung = brak sygnału

04 Jun 2016 18:41 1683 3
  • Level 1  
    Witam,
    chcę podłączyć telewizor do komputera jako dodatkowy monitor przez hdmi, niestety komputer go nie widzi, na telewizorze pojawia się komunikat o braku sygnału. W menadżerze urządzeń telewizor się pojawia w zakładce Cyfrowe urządzenia multimedialne, jednak w monitorach już go nie ma. Na co dzień korzystam z 2 monitorów podłączonych pod dvi i podłączając telewizor nic się nie dzieje, lecz kiedy odłączę jeden z monitorów dzieje się rzecz dziwna - bios wyświetla się na telewizorze, który jest traktowany jako monitor domyślny, lecz po wejściu do windowsa się całkowicie dezaktywuje, pojawia się komunikat o braku sygnału. Gdy podłączony jest sam telewizor również widzę na nim bios, a po wejściu do windowsa brak sygnału.

Pokazywanie się biosa na telewizorze w momencie kiedy mam podłączony tylko 1 monitor wyklucza problem z kablem, raczej kwestia oprogramowania?

Proszę o pomoc.

sprzęt:
    Gigabyte GeForce gtx 960 , sterowniki najnowsze ze strony producenta
    telewizor Samsung UE40J6200
    Windows 10 Pro 64
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 36  
    1. Wyłącz komputer.
    2. Wyciągnij kabel zasilania z komputera.
    3. Odłącz wszystkie kable z karty graficznej.
    4. Podłącz wyłącznie HDMI pod komputer, z drugiej strony TV.
    5. Podłącz kabel zasilania.
    6. Włącz komputer.
    Jaki efekt? Opisz zachowanie telewizora przez okres włączania się komputera.
  • Level 15  
    Kolego a takie pytanie czy ty masz w ogóle podpięty HDMI odpowiednio? I skąd w ogóle masz to HDMI? Możliwe, że jak masz źle podpięte to nie chce działać.

Spróbuj sprawdzić oraz to co kolega wyżej ;)

Pozdrawiam autor tego postu ..
  • Level 2  
    Witam. Mam podobny problem, do xqwztsx czy udało ci się go rozwiązać? Do xCandy może ja głupi jestem ale wydaje mi się, że nie da rady podpiąć nieodpowiednio kabla HDMI? no chyba żeby zamienić wtyczki z tv do komputera i na odwrót? ;P a po co odpinać zasilania skoro autor pisze, że na podpiętym tylko TV widzi bios na ekranie?
    U mnie przeinstalowywanie sterowników na najnowsze, na starsze wersje nic nie dało, resety też nie pomagały. J.w. telewizor widać w menadżerze jako cyfrowe urządzenie multimedialne, ale obrazu nie ma. Laptop HP Elitebook 8540W (display port) Samsung UE40K6370SS (HDMI)