Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mondeo 1.8, 110ps, 2001r. Jaka sekwenc. instal. gazowa?

30 Cze 2005 09:20 1547 11
  • Poziom 12  
    Witam
    Zakupiłem Forda Mondeo jak w temacie i chcę założyć do niego instalację sekwencyjną gazu. Nie mam doświadczeń z sekwencjami i proszę o rady na co zwracać uwagę przy wyborze dobrej instalacji ? Zastanawiam się nad Elpigaz.
  • Poziom 12  
    Ja mam 1.8 125 KM i swego czasu interesowałem się gazem . W serwisach odradzano montaż ze względu na ceramiczne prowadnice zaworów . Mówiono że 2.0 tak ale 1.8 odpada?
  • Poziom 12  
    Tak czy inaczej instalację muszę założyć zbyt wiele robię rocznie kilometrów. A co do tych zaworów to podobną są specjalne smarownice do nich i wszystko wtedy jest ok.
  • Poziom 17  
    Robią lubryfikatory olejowe ale dopiero po wymianie gniazd na metalowe (ale metal musi być odpowiedni) gaz ich nie popali (a przy okazji i zaworów). Lepiej zmień auto. Gaz w nowych fordach to kłopoty.
  • Poziom 22  
    nie zgadzam sie...Ford bedzie słuzył włascicielowi na sekwencji pod warunkiem zastosowania ;ubryfikacji własnie...Po to sie ja stosuje aby nie wymieniac niczego...Polecam PRINS holenderskiej firmy Vialle...Uwazam ze jest to obecnie najlepszy system LPG 4 generacji...
  • Poziom 17  
    Oczywiście masz racje ale ja nie polecam w nowszych fordach stosować gazu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Najlepiej popytaj sie moze ktos zakladal do takiego autka gaz i mu sie dobrze spisuje. Ciezko jest ci poradzic konkretna instalacje bo nbajwiecej zalezy wg mnie od tego kto i jak ja zalozy. Mozesz zakupic najlepsza instalacje a zalozona niechlujnie przyspozy ci sporo klopotow. Znajdz sprawdzone zaklady bo warto dolozyc pare groszy wiecej niz pozniej zalozwac.
    pzdrawiam.
  • Poziom 22  
    zgadzam sie z poprzednikiem w 100%
  • Poziom 10  
    lepiej zaloz gaz w poblizu miejsca zamieszkania, bo jak trzeba bedzie cos wyregulowac to bedziesz musial jezdzic przez pol polski na regulacje. Tez tak zrobilem i skonczylo sie tym, ze wolalem jechac do dobrego zakladu obok mnie i im zaplacic niz jechac kawal drogi na regulacje - kosztowo nawet bylo taniej
  • Poziom 12  
    Założenie w pobliżu miejsca zamieszkania było by najlepszym rozwiązaniem, ale w okolicy Dzierżoniowa nie znalazłem jeszcze takiego warsztatu do którego mógł bym z pełnym zaufaniem oddać auto do montażu lpg. We wrocławiu jest też firma Albaz gdzie znajomy zakładał gaz do trzech aut, lecz mondeo jeszcze takiego nie robili podobno. Dlatego też myślę założyć gaz w firmie która ma z tym autem doświadczenie. Może potem zrobić interfejs do ustawiania gazu i ewentualnie we własnym zakresie robić jego regulację przy przeglądzie :?:
  • Poziom 16  
    Spytaj się w Abarcie we Wrocławiu na Niskich Łąkach.Mają doświadczenie.