Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC - Komputer zwolnił, z dnia na dzień.

05 Cze 2016 09:26 2013 15
  • Poziom 9  
    Witam.

Mam problem z systemem, najbardziej to widać w przeglądarkach. 2 tygodnie temu z dnia na dzień, strasznie zmulił. Przeglądarki długo się otwierają, strony wczytują się nawet po 4 sekundy, mam lagi klikając linki czy otwierając nowa kartę, lub wybierając adresy. YT uruchamia piosenkę kilka sekund (pomijam autoodtwarzanie). Foldery otwierają się dłużej. Nie wczytują zawartości, dopiero po chwili. Wcześniej wkładając pendrive do USB, otwierał się w 1s. Teraz nawet minutę. Podczas uruchomienia programu, na sekundę obraz robi się czarny, i wyskakuje okienko Kontroli konta użytkownika (tak mam ustawione, i tak chcę)
    Ogólnie stał się wolniejszy, tak jakby coś kradło zasoby.
    Gry uruchamiają się i działają dobrze. Nie zauważyłem znaczącego spadku wydajności. Czasami się pojawi lag.
    Dodam, a może wskazówka, moje kochanie klika jakieś dziwne rzeczy na FB. Staram się jej to wyperswadować, ale "like, uratujesz życie konia" bardziej na nią działa. Często gra w gry przeglądarkowe na FB. Stron XXX nie odwiedzam, przynajmniej ja :) Nie instaluje dziwnych programów. Nie odwiedzam dziwnych stron.

Windows 7 64bit. Service pack 1. Zainstalowany 09.2016. Nie aktualizowany.
    Intel core i5-4460 3.20Ghz
    2x4GBGB RAM, Patriot, 1600EL series
    AMD Radeon R9 270x 2GB
    Płyta główna Gigabite B85M-D3H
    Dysk systemowy SSD 128GB, Crucial, modelu nie pamiętam.
    Dysk HDD 1TB, tez nie pamiętam.
    Antyvirus Eset smart security (aktualny)
    zasilacz thermaltake smart se modular 630w

Skanowałem MBAM, czysto. Nic nie znalazł. Eset też.
    Dr.Web znalazł adware.toolbar.576 - usunięte
    Temperatury na CPU od 40'C do 50'C. W pulpicie. Tu są wyższe niż miałem. Normalnie miałem ok 30'C - 35'C. Chłodzenie fabryczne.
    W załączniku raporty. Jeżeli czegoś brakuje, proszę o informację. dodam.
  • Poziom 43  
    Wrzuć jeszcze SMART tych dysków.
  • Poziom 9  
    Dodałem Z programu CristalDiscInfo.

Dodam że komputer kupiony we wrześniu 2015.

Przypomniałem sobie. Jakoś 4 miesiące temu, miałem problem z 100% użyciem karty graficznej. W pulpicie 100% GPU, i 70'C. Przekopałem fora, i znalazłem na komputerze 24 kopalnie bitcoinów. W Cache Opery. Wszystkie usunięte. Problem zniknął.
  • Poziom 13  
    Masz dysk SSD.
    Zobacz (pewnie masz włączone domyślnie)
    Defragmentowanie dysków jeśli masz to ten dysk wyklucz.
    Indeksowanie plików (Windows Search wyłącz usługę) - przyspiesza wyszukiwanie, ale zamula dysk.
    Chipset płyty nie jest najwydajniejszy, więc samo to może pogarszać sprawę.
    Ogólnie wyłącz zbędne usługi Autostartu, oczyść rejestr systemowy i dyski ze śmieci.
    Napisz też jak wygląda zużycie zasobów w Menedżerze Zadań Windows.
  • Poziom 10  
    Zacznij od menedzera zadań CTRL + ALT + DEL.
  • Poziom 13  
    mitroplpl napisał:
    Zacznij od menedzera zadań CTRL + ALT + DEL.

nie rozumiem czemu dublujesz jedną z moich porad nie wnosząc nic nowego , ale ok..
    Drodzy nie róbmy niepotrzebnego spamu pisząc 20 razy to samo, dokłada to roboty moderatorom,którzy mają i tak mnóstwo roboty z racji podejścia wielu użytkowników.
  • Poziom 9  
    Autostart jest uporządkowany.
    Indeksowanie mam włączone, ale to było od początku. W ustawieniach dysków nic nie zmieniałem. Rejestr czyszczony regularnie CCleanerem. Programy i pozostałości odinstalowywane RevoUninstaler.

PC - Komputer zwolnił, z dnia na dzień. PC - Komputer zwolnił, z dnia na dzień.
  • Poziom 13  
    Grathon napisał:
    Autostart jest uporządkowany.
    Indeksowanie mam włączone, ale to było od początku. W ustawieniach dysków nic nie zmieniałem. Rejestr czyszczony regularnie CCleanerem. Programy i pozostałości odinstalowywane RevoUninstaler.

PC - Komputer zwolnił, z dnia na dzień. PC - Komputer zwolnił, z dnia na dzień.

indeksowanie jak u góry podaję domyślnie włączone wiec wyłącz odmulisz tak swój dysk.wejdź w defragmentacje dysków i wyklucz ten dysk z defragmentacji bo mu to szkodzi i to może być problemem.
    czy revo używasz jako zwykła deinstalacja czy w trybie rozszerzonym/zaawansowanym?No i jak reszta usług ?
  • Poziom 9  
    Defragmentacja wyłączona na C:/ chyba od początku. Ja tego nie ustawiałem.
    Indeksowanie właśnie się wyłącza. Było kilka błędów z dostępem do pliku. Dałem ignoruj wszystkie.
    Revo działa w zaawansowanym. Po Revo, odpalam CCleanera.
    Reszta usług. Chyba nie rozumiem. Wchodzę w zakładkę Usługi, ale tego tam tyle, że do jutra będę przepisywał :)
  • Poziom 13  
    Grathon napisał:
    Defragmentacja wyłączona na C:/ chyba od początku. Ja tego nie ustawiałem.
    Indeksowanie właśnie się wyłącza. Było kilka błędów z dostępem do pliku. Dałem ignoruj wszystkie.
    Revo działa w zaawansowanym. Po Revo, odpalam CCleanera.
    Reszta usług. Chyba nie rozumiem. Wchodzę w zakładkę Usługi, ale tego tam tyle, że do jutra będę przepisywał :)

znakomite kroki podejmujesz i wykonałeś obecnie, co do usług nie musisz ich przepisywać ale zobacz w ustawieniach systemu(msconfig) jakie masz powłączane bo usługi typu faxu zdalnego dostępu i windows media player odbiornika są zbędne takich usług jest sporo i można je wyłączyć podobnie jeśli nie drukujesz nic bufor wydruku do odstrzału jeśli to stacjonarka i lecisz na kablu no to wifi do wyłączenia raportowanie błędów i rozwiązywanie problemów także niepotrzebne
  • Poziom 24  
    Proces svchost (netsvcs) zajmuje sporo pamięci. Tak samo mam na komputerze w pracy. Ostatnio ta usługa dość często zajmuje powyżej 1GB RAM.

Prawdopodobnie aktualizacja Windows...
  • Poziom 6  
    Sprawdź procesy svchost. Zazwyczaj zabiera po 1-2GB RAMu. Wyłącz tez usługę Windows Update- też spowalnia. Sprawdź działające procesy w tle i po ustawiaj sobie programy, które się włączają wraz z systemem - polecenie msconfig, zakładka uruchamianie(nie zmieniaj nic w usługach).
  • Poziom 13  
    krzychuvek napisał:
    Sprawdź procesy svchost. Zazwyczaj zabiera po 1-2GB RAMu. Wyłącz tez usługę Windows Update- też spowalnia. Sprawdź działające procesy w tle i po ustawiaj sobie programy, które się włączają wraz z systemem - polecenie msconfig, zakładka uruchamianie(nie zmieniaj nic w usługach).

Nie wprowadzja kolego w błąd jak wcześniej przeze mnie było pisane i zdaje się ktos to też powielił, usługi zbędne i ich wyłącznenie to podstawa.Głupotą jest nie wyłączyć zbędnych bo niepotrzebnie obciążają pamięć i procesor.
  • Poziom 6  
    Z tego co widzę to w/w proces został wymieniony tylko raz. Poza tym uporządkowanie działających procesów potrafi bardzo, ale to bardzo przyśpieszyć system. Jeśli autor zastosuje się do wymienionych wskazówek to powinno to przyśpieszyć znacząco system.
  • Poziom 13  
    krzychuvek napisał:
    Z tego co widzę to w/w proces został wymieniony tylko raz. Poza tym uporządkowanie działających procesów potrafi bardzo, ale to bardzo przyśpieszyć system. Jeśli autor zastosuje się do wymienionych wskazówek to powinno to przyśpieszyć znacząco system.

nie chodzi o ten jeden proces kolego widzę ,że brak ci elementarnej wiedzy, wiesz aby ,że coś dzwoni.
    No i uważasz ,że jeden proces i po sprawie, nie można tak na to patrzeć rady dajemy i te rady należy wprowadzić a wtedy dopiero powinien być pełny oczekiwany efekt. Czytaj proszę uważnie oraz dokształć się w temacie bo widać ,że sporo wiedzy jeszcze Ci brakuje;)
  • Poziom 43  
    Ja tam sugeruje wyłączyć antywirusa na chwilę i sprawdzić czy problem ustąpił. Nie zaszkodzi wywalić sterowniki od karty graficznej za pomocą DDU i zainstalować od nowa aktualne. Z monitora zasobów pokaż dysk ale po wystąpieniu problemu (te screeny w ogóle powinny być robione po wystąpieniu problemu)