Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

S-Video z SCART - (Euro złącze)

BOSSMAN26 30 Jun 2005 10:45 13835 4
 • #1
  BOSSMAN26
  Level 16  
  Zakupiłem sobie karte GeForce MX 420 z TV Out, chciałbym podłączyc ja do Tv, ale w Tv nie posiadamzłacza S-Video tylko SCART(Eurozłacze) chciałbym zakombinowac mniejwiecej juz wiem jak ale chciałbym sie upewnic czy mozna tak zrobic. Minowicie mam opis S-Video to Composite


  Use this cable to connect a S-Video output to a composite video input.

  4 PIN MINI-DIN FEMALE at the peripheral.
  PHONO MALE to the Monitor-cable.

  Description S-Video Composite
  Y Ground 1 ground

  C ground 2 ground

  Y (luminance+sync) 3 signal

  C (crominance) 4 signal (470pF capacitor)

  Note: Use signal 470pF ceramic capacitor (rated 10V). {[O co chodzi z ta pojemnoscia ma zastosowac taki kondesator ???]}
  Wiem ze w podamy przypadku jest inny wtyk niz SCART ale od tego wtyku do SCART juz nie daleko wiec proszo o pomoc, czy mam zastosowac jakis kondesator i czy moge sie na tym oprzec przy robieniu wtyczki SCART. I jaki przewód mam zastosowac ?? Czy mógłby to byc np RG-58. Prosze o pomoc

  POZDRAWIAM
 • Helpful post
  #2
  gruby68
  Level 16  
  Composite Video to sygnał Video podawany do tv przez łącze CHINCH. Kondensator umożliwia podłączenie sygnału synchronizacji Video do przewodu sygnału Composite Video - dodatkowej składowej Video przekazującej pełny obraz wideo w kolorze (brak tego sygnału może powodować przekaz obrazu czarno-białego - może, ale nie musi).

  Jeżeli posiadasz EURO, to najlepszym połączeniem będzie SVHS-EURO, ponieważ oprócz sygnału Composite Video podaje również sygnał synchronizacji Video (dlatego potrzebne są dwie pary przewodów)

  Podłącz według rusunku Wtyk SVHS z EURO. Tylko problem polega na tym, że SVHS przenosi tylko obraz. Do dźwięku (żeby można było rozgłaśniać i ściszać głos na telewizorze) potrzebujesz jeszcze jeden przewód zakończony wtykiem Jack 3,5 - do k. dźwiękowej. Na Euro są to piny: sygnał prawy - 2, sygnał lewy - 6, masa - 4. Powodzenia.

  Acha przewód RG58 jest za gruby. Wystarczy zwykły przewód ekranowany do dźwięku.
  Jeżeli nie możesz dostać orginalnego przewodu do kompa, to kup sobie kabel SVHS-SVHS i obetnij 1 końcówkę. Kabel do dźwięku można dostać na tej samej zasadzie - kup Jack-Jack i obetnij 1 końcówkę. Przewody przylutuj do Euro wg. rysunków. Można zakupić też odpowiednią przejściówkę Euro-3x chinch + SVHS.

  Kable gotowe możesz kupić tutaj:
  http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54878863 - 5m
  http://www.allegro.pl/show_item.php?item=55478457 - 10m
  http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54878858 - 20m
 • #3
  BOSSMAN26
  Level 16  
  Mam tylko jedno pytanie opis do złaczki SVIDEO jest od której strony. Od ztrony pinów czy przewodów ???
 • #5
  gruby68
  Level 16  
  Zgodnie z rysunkami z www.hardwarebook.net - wtyk SVideo jest od strony pinów. Od strony lutowania przewody należy zamienić miejscami.