Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

S-Video z SCART - (Euro złącze)

BOSSMAN26 30 Cze 2005 10:45 12677 4
  • #1 30 Cze 2005 10:45
    BOSSMAN26
    Poziom 16  

Zakupiłem sobie karte GeForce MX 420 z TV Out, chciałbym podłączyc ja do Tv, ale w Tv nie posiadamzłacza S-Video tylko SCART(Eurozłacze) chciałbym zakombinowac mniejwiecej juz wiem jak ale chciałbym sie upewnic czy mozna tak zrobic. Minowicie mam opis S-Video to Composite

Use this cable to connect a S-Video output to a composite video input.

4 PIN MINI-DIN FEMALE at the peripheral.
    PHONO MALE to the Monitor-cable.

Description S-Video Composite
    Y Ground 1 ground

C ground 2 ground

Y (luminance+sync) 3 signal

C (crominance) 4 signal (470pF capacitor)

Note: Use signal 470pF ceramic capacitor (rated 10V). {[O co chodzi z ta pojemnoscia ma zastosowac taki kondesator ???]}
    Wiem ze w podamy przypadku jest inny wtyk niz SCART ale od tego wtyku do SCART juz nie daleko wiec proszo o pomoc, czy mam zastosowac jakis kondesator i czy moge sie na tym oprzec przy robieniu wtyczki SCART. I jaki przewód mam zastosowac ?? Czy mógłby to byc np RG-58. Prosze o pomoc

POZDRAWIAM

0 4
  • Pomocny post
    #2 30 Cze 2005 11:34
    gruby68
    Poziom 16  

Composite Video to sygnał Video podawany do tv przez łącze CHINCH. Kondensator umożliwia podłączenie sygnału synchronizacji Video do przewodu sygnału Composite Video - dodatkowej składowej Video przekazującej pełny obraz wideo w kolorze (brak tego sygnału może powodować przekaz obrazu czarno-białego - może, ale nie musi).

Jeżeli posiadasz EURO, to najlepszym połączeniem będzie SVHS-EURO, ponieważ oprócz sygnału Composite Video podaje również sygnał synchronizacji Video (dlatego potrzebne są dwie pary przewodów)

Podłącz według rusunku Wtyk SVHS z EURO. Tylko problem polega na tym, że SVHS przenosi tylko obraz. Do dźwięku (żeby można było rozgłaśniać i ściszać głos na telewizorze) potrzebujesz jeszcze jeden przewód zakończony wtykiem Jack 3,5 - do k. dźwiękowej. Na Euro są to piny: sygnał prawy - 2, sygnał lewy - 6, masa - 4. Powodzenia.

Acha przewód RG58 jest za gruby. Wystarczy zwykły przewód ekranowany do dźwięku.
    Jeżeli nie możesz dostać orginalnego przewodu do kompa, to kup sobie kabel SVHS-SVHS i obetnij 1 końcówkę. Kabel do dźwięku można dostać na tej samej zasadzie - kup Jack-Jack i obetnij 1 końcówkę. Przewody przylutuj do Euro wg. rysunków. Można zakupić też odpowiednią przejściówkę Euro-3x chinch + SVHS.

Kable gotowe możesz kupić tutaj:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54878863 - 5m
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=55478457 - 10m
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54878858 - 20m

0
  • #3 07 Lip 2005 18:47
    BOSSMAN26
    Poziom 16  

Mam tylko jedno pytanie opis do złaczki SVIDEO jest od której strony. Od ztrony pinów czy przewodów ???

0
  • #5 15 Sie 2005 22:44
    gruby68
    Poziom 16  

Zgodnie z rysunkami z www.hardwarebook.net - wtyk SVideo jest od strony pinów. Od strony lutowania przewody należy zamienić miejscami.

0