Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Yoga 500 - Różowy ekran

Getruch 05 Cze 2016 22:04 2055 2
  • #1 05 Cze 2016 22:04
    Getruch
    Poziom 2  

Witam,

Dwa miesiące temu kupiłem nowy laptop Lenovo YOGA 500. Kilka dni temu zacząłem mieć małe problemy z ekranem. Zauważyłem pojawianie się poziomych pasków szerokości od jednego piksela do nawet 1\3 długości matrycy. Paski pojawiały się i znikały bardzo szybko, przypominało to jakiegoś typu zakłócenia. W ciągu następnych dni problem narastał, w końcu cały ekran zaczął zmieniać kolor na różowy, a obraz stawał się "ziarnisty". Wyraźnie było widać poszczególne grupy pikseli. Dzisiaj matryca zmieniła kolor już "na stałe" - od momentu włączenia laptopa. Dodatkowo, na ekranie pojawia się zielonkawe widmo obrazu, który wyświetlany był wcześniej, jakby ktoś zrobił print screena i nałożył jego przezroczystą wersję na ekran. To widmo nie zniknęło nawet po restarcie, chociaż z czasem wydaję się słabnąć.

Po podłączeniu laptopa do TV przez HDMI, na zewnętrznym ekranie problem nie występuję.

Na laptopa mam gwarancje, ale zanim go oddam wolę zapytać Was, żeby potem wiedzieć czego się spodziewać i nie dać zrobić się w balona.
    Dodaję też zdjęcia problemu.

Co może być przyczyną problemu?

0 2
  • #2 06 Cze 2016 14:08
    sosarek

Poziom 43  

Uszkodzona matryca, taśma sygnałowa lub GPU.

1
  • #3 15 Cze 2016 22:51
    Getruch
    Poziom 2  

Odzyskałem laptopa z serwisu, jedyne co zrobili to uaktualnili biosa... Póki co działa, chociaż rozwiązanie problemu wydaje mi się dosyć niespodziewane.

1