Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić domykanie szyb??

Talibanczyk 30 Cze 2005 11:04 12592 14
  • #1 30 Cze 2005 11:04
    Talibanczyk
    Warunkowo odblokowany

Witam mam następujący problem...

Honda ACCORD 2.0 '94 r.

chodzi mi o domykanie szyb jak moge zrobić coś takiego ze przy wysiadaniu miałbym przycisk który domykałby mi wszystkie okna i szyby nie mysząc trzymać wszystkich przyciskow do konca az sie zamkna.

W hondzie jest to tak zrąbane iż przy zamykaniu szyb i szyberdachu nie mozna sobie tylko nacisnąc i szmo sie zamknie tylko trzeba trzymać dopuki doputy sie nie zamknie do konca.

Z gory dziekuje za odpowiedzi.
    Pozdrawiam Jakub

• Pomocny post
    #2 30 Cze 2005 11:42
    rgb
    Poziom 28  

Pod tym linkiem http://www.transfer.pnet.pl/TESTRONIK2a.jpg znajdziesz rozwiązanie jakie możesz zastosować (w miejsce alarmu zastosuj przycisk którym bedziesz sterował szybami ) wszystkie alarmy podają masę na wejscie sterujące modułu .

• #3 30 Cze 2005 12:09
    Talibanczyk
    Warunkowo odblokowany

Tylko ze to jest troszke nie czytelne :/

Jak ktoś ma taki schemat do własnego skonstruowania - byłbym wdzieczny .

• #4 30 Cze 2005 12:23
    kampacz
    Poziom 12  

mam identycznie w swojej Ibizie też musze trzymać przyciski jeszcze na włączonym zapołonie żeby pozamykać szyby
    kiedyś znalazłem gdzies tu na elektrodzie opis modułu ale nie wiem czy to zadziała może ktoś kto sie na tym zna skomentuje to bo szłoby coś takiego zrobić

"Mi się udało zrobić automatyczne domykanie szyb za 15 zł.
    Potrzebny mi był tylko jeden przekaźnik kilka przewodów i dioda prostownicza.
    Przekaźnik podłączyłem do siłowników tak żeby działał tylko wtedy, kiedy drzwi się zamykają.
    Dioda była potrzebna do odpowiedniego spolaryzowania zasilania przekaźnika.
    Styki przekaźnika podłączyłem do plusa zasilania i do szyb.
    Mój moduł działa już ponad 3 lata beż żadnych problemów..."

co o tym sądzicie??? bo ja sie wogóle na tym nie znam :(:(

• #5 05 Lip 2005 14:50
    TREQ
    Poziom 11  

Re: kampacz

Pewnie, że to by działało jeśli oczywiście czas zamykania centralnego byłby odpowiednio długi (istnieją alarmy, które dają taką możliwość), oraz pominęli byśmy kwestię zabezpieczenia prądowo-przeciążeniowego jakie daje moduł domykania (chyba że silniki mają same w sobie takie coś.

pozdr.

• #6 05 Lip 2005 18:29
    powerm
    Poziom 23  

Hmm a nie da sie jakos indukcyjnie sprawdzic czy silnik podnosnika szyb sie nie obraca? Teraz zgaduje ale np na napiecie stale nalozyc sinusoide i sprawdzac czy sie jej amplituda zmienia. Jesli przestanie sie zmieniac znaczy sie silnik stoi i trzeba wyloncyc prund :)

• #7 05 Lip 2005 21:45
    TREQ
    Poziom 11  

Re: powerm

nie wiem zbytnio co miałeś na myśli pisząc o nałożeniu sinusoidy na napięcie stałe :roll: , ale jeśli chodzi już o zabezpieczenie silników przeciążeniowo, to występują takie wyłączniki prądowe, które na zasadzie bimetalu rozgrzewanego przez płynący duży prąd rozłączy układ.

pozdr.

• #8 06 Lip 2005 21:37
    powerm
    Poziom 23  

Noo myslalem o wykrywaniu czy sie silnik (wlasciwie wirnik) obraca ale faktycznie mozna by to zorganizowac za pomoca wylacznika przeciazeniowego (jakiegokolwiek) stwierdzic ze juz wiecej sie szyby nie da zamknac. Pytanie tylko czy prad zwiekszy sie na tyle znaczaco ze bedzie mozna to wykryc ze 100% pewnoscia?

• #10 07 Lip 2005 02:04
    olaf x
    Poziom 31  

to najnowszy krzyk mody, ale...jesli pierwsza z szyb np.ciezko ci chodzi, to zatrzyma zamykanie, a uruchomi kolejno nastepne i tak zostaniesz np. z jedna niedomknieta... ja pare lat temu kupilem za podobna cene modul na dwoje drzwi, pcha jednoczesnie az domknie do konca, ale potem sie wylacza...nie bylo to allegro, tylko sklep z elektronika samochodowa gdzies w lublinie....mechanik mi podlaczyl i luuuz... poszukaj wiec domykania poprzedniej generacji, chyba ze ani teraz, ani za troche na pewno szyby nie beda ci stawiac oporu...

• #11 07 Lip 2005 21:32
    powerm
    Poziom 23  

Hmm a czemu po prostu nie zastosowac najzwyklejszego czujnika zwiernego? Zamontowac wozek od rolki dociskowej transportu tasmy z magnetofonu. Dopoki rolka jedzie po szybie to zwiera styk jesli rolka spadnie to rozwiera. Byloby to do zrealizowania na przekazniku. Zreszta daloby sie taki czujnik zrobic na diodzie led i fotodiodzie bo szyba ma inny kat zalamania swiatla, mozliwe ze konieczne byloby aby te diode i fotodiode modulowac aby uniknac refleksow slonecznych po szybie ale do tego wystarczylby chyba goly 8051 plus programik. Ktos chce zarobic?

• #12 14 Lip 2005 21:35
    krypel2
    Poziom 12  

witam ja mam passata g60 91rok jak w nim zrobić domykanie szyb jest taka funkja jak kluczykiem zamykam to się domykają ale jak zamykam pilotem to tylko podejdą 1cm. i stoja poradzicie coś na to

• #13 15 Lip 2005 12:15
    psiemek
    Poziom 21  

krypel jeżeli masz serwisówke do swojego alarmu to wydłuż czas impulsu zamykania (jeżeli sie da) i masz problem rozwiązany. A odnośnie wykrywania zamknięcia szyby to można sprawdzać napięcie na jakimś baaardzo małym rezystorze połączonym w szereg z silnikem (nawet na kawałku kabla) jeżeli się zwiększy ten spadek to znak że szyba uzyskała krańcowe położenie. Proste do zrealizowania na byle komparatorze.

• #14 17 Lip 2005 20:18
    krypel2
    Poziom 12  

ja mam alarm taki zdjęcia są w załączniku potrzebuje też dowiedzieć się jakiej on jest firmy bo mam jednego pilota i nie zawsze działa i chciałbym zaprogramować 2-go nie wiem czy jest taka możliwość na jednym czarnym przekazniku pisze firma siemens ale tym się hyba nie sugerować pomuszcie mi proszę

Załączniki:
  • #15 28 Cze 2010 11:41
    opel11
    Poziom 2  

koledzy mam pytanko. Jak wykonać domykanie szyb w garażowych warunkach? Mam opla fronterę i niema opcii komfort.wymyśliłem że jeśli bym podłączył domykanie szyb do centralnego zamka przez diodę to przy zamykaniu zamka szyby by się podniosły ale tylko troszkę więc co wykonać aby wydłużyć impuls na szyby.