Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

8x8x8 LED Cube - Kostka LED - STC12c5a60s2 - programowanie

koliber421 06 Cze 2016 11:38 1449 6
  • #1 06 Cze 2016 11:38
    koliber421
    Poziom 2  

Witam serdecznie.

Szukam osoby ktora miala do czynienia z programowaniem MCU STC12c5a60s2.
    W chwili obecnej "buduje" kostki LED ktore mozna latwo nabyc przez internet.
    Kostka jest sterowana STC12c5a60s2. Jestem zdesperowany chcialbym rozgryzc kod zrodlowy. Zaszedlem bardzo daleko, mam wiele plikow HEX i kodow zrodlowych dostepnych w internecie, posiadam program ISP, ktorym z latwoscia jestem w stanie flashowac MCU, posiadam program Keil do wygenerowania HEX na podstawie kodu zrodlowego.
    Tutaj zaczynaja sie schody z moja podstawowa wiedza o programowaniu, nie jestem w stanie wygenerowac pliku HEX. Po skopiowaniu kodow zrodlowych dostepnych w internecie otrzymuje blady podczas kompilacji.
    Jezeli ktos wczesniej mial do czynienia z programowaniem i budowa takiej kostki prosil bym o kontakt. Generalnie czego potrzebuje to kogos kto pomoze mi ze zrozumieniem kodu i da jakies wskazowki dotyczace poprawnego uzywania Keil.
    Jezeli chodzi o sama budowe kostki w zamian moge podac wiele informacji pomocnych w projekcie. W chwili obecnej gotowy kit jestem w stanie zlutowac do kupy w jeden dzien - 7-8 godzin - 512 diod!

0 6
  • #3 06 Cze 2016 17:43
    koliber421
    Poziom 2  

Sprawa powinna byc prosta, jednak nie moge skompilowac kodu zrodlowego.

Nie jestem pewien, czy robie to poprawnie.
    Tworze nowy project, wybieram MCU (baza danych dla STC12c5a60s2 mam wgrana), w nowym projekcie pojawia sie STARTUP.A51 z podstawowym kodem dla STC kasuje i kopiuje kod zrodlowy > nastepnie opcje projektu, zaznaczam plik HEX > kolejnie > projekt i build target.

Niestety nie jestem w stanie skompilowac. Jak uporam sie i uzyskam HEX bede mogl zaczac bawic sie kodem, zeby zmienic animacje.

Ponizej snap shot z Keil.

Pozdrawiam

0
  • #5 06 Cze 2016 18:34
    koliber421
    Poziom 2  

No coz pozostalo mi zaczac uczyc sie programowania :) chyba innej rady nie ma :)

0
  • #7 06 Cze 2016 21:59
    koliber421
    Poziom 2  

Musze nad tym popracowac. Dam znac jak poszlo. Moze bede jeszcze potrzebowal jakichs wskazowek. Jak narazie musze sie za to zabrac.
    A mam jeszcze takie pytanie, w jaki sposob zczytac pamiec z MCU? Mam na mysli po zaprogramowaniu przez ISP jest mozliwosc zczytania pamieci z MCU?
    Pozdrawiam.

0