Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 8L - Climatronik kod błędu 15.3

scarman20 06 Cze 2016 11:45 1566 1
  • #1 06 Cze 2016 11:45
    scarman20
    Poziom 12  

Witam serdecznie. W tamtym roku stałem się szczęśliwym posiadaczem Audi A3 8L. Odkąd kupiłem autko nie działała klimatyzacja, myślałem że jest to kwestia czynnika (wiem wiem mogłem to sprawdzić od razu ale to było moje pierwsze kupowane auto i człowiek uczy się na błędach) ale czynnik został nabity i dalej to samo. Zapala się śnieżynka, słychać że na chwilę spadają obroty po włączeniu klimy więc sprężarka powinna się załączać. Sprawdziłem błędy climatronika i jest błąd 15.3 który oznacza problem z czujnikiem położenia klapy nawiewu. Faktycznie w okolicach schowka słychać takie pykanie jak się wyłącza/włącza nawiew więc prawdopodobnie potencjometr jest wyrobiony i nadaje się do wymiany. I teraz moje pytanie. Czy ten potencjometr może powodować całkowite niedziałanie klimatyzacji? Czym on w zasadzie steruje? Tym gdzie ma wiać nogi/przód/szyba czy otwiera ciepłe/zimne powietrze? Zaznaczę iż powietrze jest prawidłowo sterowane nogi/przód/szyba ale dmucha tylko ciepłym powietrzem. Czy może sama obecność błędu powodować że komputer nie załącza klimatyzacji? Pozdrawiam

0 1
  • #2 05 Lip 2016 01:25
    SQ9MEM
    Poziom 28  

Zrób diagnostykę czymś normalnym i tyle. Opisy do klimatroników grupie VW są często błędne. Diagnoza VCDS-em pokaże, w czym tak naprawdę problem.

0