Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa platforma crowdfundingowa powstaje we współpracy Arrow i Indiegogo

ghost666 06 Cze 2016 15:50 1032 0
 • Nowa platforma crowdfundingowa powstaje we współpracy Arrow i Indiegogo
  Firmy Arrow Electronics oraz Indiegogo podpisały strategiczne porozumienie, które ma na celu stworzenie nowej jakości w sektorze platform crowdfundingowych. Jak określają przedstawiciele firm, chodzi o platformę która pozwoli nie tylko na zbieranie pieniędzy od zainteresowanych osób, ale także zaoferuje rozwiązania w zakresie przyspieszania produkcji i wprowadzania na rynek innowacyjnych urządzeń elektronicznych. Platforma tworzona jest z myślą o tworzeniu innowacyjnych systemów w Internecie Rzeczy (IoT)

  Indiegogo to znana od lat platforma crowdfundingowa, umożliwiająca szybkie przejście od koncepcji urządzenia do jego komercjalizacji. Na Indiegogo, oprócz twórców innowacyjnych układów, znaleźć możemy także dużą ilość osób chętnie wspierających nowatorskie pomysły. Firma ta odpowiedzialna jest za pierwszą platformę crowdfundingową na świecie, uruchomioną w 2008 roku i może poszczycić się dużą ilością sukcesów. W ramach platformy sponsorowane były projekty niemalże z każdego kraju na świecie, a tygodniowo przez Indiegogo przechodzą miliony dolarów jako wsparcie dla nowatorskich projektów. Firma zaczynała w San Francisco, ale teraz posiada także biura w Los Angeles i Nowym Jorku, więcej informacji na temat Indiegogo zaczerpnąć można z ich profili na Twitterze oraz Facebooku.

  Arrow Electronics jest globalnym dostawcą rozwiązań, produktów i usług dla sektora przemysłowego i komercyjnego w branży elektronicznej. Firma dostarcza m.in. komponenty elektroniczne dla ponad 100 tysięcy producentów, kontraktorów i wytwórców ze swoich ponad 460 magazynów ulokowanych w ponad 85 krajach. Więcej o firmie Arrow dowiedzieć się można z ich strony internetowej.

  Strategiczne porozumienie z Indiegogo pozwoli firmie Arrow Electronics na zintegrowanie platformy projektowo-produkcyjnej z istniejącym systemem crowdfundingowym, dzięki czemu stworzony zostanie unikatowy program mający zapewnić uczestnikom kampanii crowdfundingowych bezpośredni dostęp do platformy projektowej firmy Arrow, sztabu ekspertów, a także pomocy w zakresie testowania, prototypowania i wprowadzania układów do produkcji masowej. W ramach nowej platformy ma istnieć nawet możliwość realizacji wysyłek nowych urządzeń przez Arrow. Pakiet oferowanych usług jest warty nawet do pół miliona dolarów, jak podaje Arrow Electronics. Dokładny poziom wsparcia przez firmę Arrow zależny będzie od oceny wybranych kampanii pod kątem ich technicznych możliwości, perspektyw komercjalizacji i wytwarzania układów na masową skalę. Projekty, które do wsparcia wyselekcjonuje Arrow Electronics będą oznaczane specjalną odznaką na platformie Indiegogo.

  "To zupełnie nowy model wsparcia społecznościowego innowacji i produkcji systemów w sektorze Internetu Rzeczy. Crowdfunding nigdy nie był tak blisko integracji z platformą zapewniającą dostęp do narzędzi od współpracy przy projektowaniu online, poprzez wsparcie przy prototypowaniu a na pomocy przy wytwarzaniu i dostarczaniu gotowych urządzeń skończywszy. (...) Współpraca pomiędzy Arrow i Indiegogo pozwoli na szybsze przemysłowe skalowanie zakończonych sukcesem kampanii crowdfundingowych, zanim nawet zostaną one w pełni skomercjalizowane" mówi Matt Anderson, szef biura projektów cyfrowych firmy Arrow Electronics.

  Dodatkowo, oprócz wsparcia technicznego i produkcyjnego, Arrow oferuje także wybranym projektantom korzystającym z Indiegogo promocyjne ceny na elementy elektroniczne czy oprogramowanie służące do projektowania systemów, a także dostęp do bazy inżynierów, mających służyć pomocą w rozwiązywaniu nawet najtrudniejszych problemów technicznych - wszystko przez platformę Arrow.com, umożliwiającą dostęp do wideokonferencji. Oprócz wsparcia technicznego, Arrow Electronics udzieli także wsparcia marketingowego poprzez kampanie reklamowe na stronie Arrow.com raz w sieci swoich portali poświęconych elektronice, które notują ponad 50 milionów odwiedzin miesięcznie.

  "Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z firmą Arrow, jako że zwiększa to nasze zaangażowanie w pomoc projektantom układów elektronicznych na każdym kroku ich drogi. (...) Widzimy ogromny wzrost w sektorze projektów technologicznych i Internetu rzeczy na portalu Indiegogo, spowodowany między innymi faktem, że nasz zespół cały czas rozwija nowe sposoby, jak pomóc wytwórcom nie tylko w zakresie zbierania funduszy na komercjalizację urządzeń. Współpraca z firmą Arrow jest jednym z przykładów rozwijania nowych partnerstw, które mają pomóc wytwórcom na każdym z etapów komercjalizacji nowego urządzenia" mówi CEO Indiegogo David Mandelbrot.

  Impulsem do nawiązania współpracy pomiędzy Indiegogo i Arrow Electronics był fakt, że rosnąca liczba osób, które uczestniczyły w kampaniach crowdfundingowych na Indiegogo, zwracała się poprzez Arrow.com do specjalistów szukając pomocy w komercjalizacji układów. Przykładem udanej kooperacji tych dwóch firm, jest wsparcie Solar Roadways - podczas kampanii crowdfundignowej firma ta zebrała ponad 2,2 miliona dolarów, a dzięki wsparciu Arrow Electronics instaluje pierwsze systemy związane z odnawialnymi źródłami energii w Idaho. Innym przykładem udanej kampanii społecznościowej z Indiegogo, która została skomercjalizowana poprzez Arrow.com jest JIBO - domowy robot, który zebrał ponad 3 miliony dolarów na Indiegogo. Aktualnie JIBO dostępny jest już niemalże w sprzedaży na całym świecie.

  Współpraca Indiegogo z Arrow Electronics jest kluczowym aspektem rozwoju pierwszej z firm w kierunku wspierania wytwórców poprzez cały cykl życia projektowanych przez nich urządzeń - od pomysłu poprzez projekt, finansowanie i sprzedaż gotowych systemów. Dzięki inwestycjom w cyfrowe narzędzia do współpracy, zwłaszcza on-line oraz w sektor e-sprzedaży, jakie poczynił Arrow Electronics jest to idealny partner do tego rodzaju platformy.

  Jak mówi Matt Anderson z Arrow "Zmieniliśmy Arrow.com w kompletne źródło elementów elektronicznych, kart katalogowych układów, oprogramowania do projektowania urządzeń, narzędzie do współpracy online, wyszukiwania projektów referencyjnych czy poradników w internecie. Bardzo cieszy nas możliwość uruchomienia pełnych możliwości portalu Arrow.com wraz z wiodącym w branży globalnym portalem poprzez który zaoferować możemy usługi swoich ekspertów i konsultantów".

  W ciągu ostatniego roku Indiegogo wprowadziło szereg nowych usług na swojej platformie, które mają zapewnić wytwórcom innowacyjnych systemów wsparcie poza tylko zbieraniem funduszy. Przykładem takiego rozwiązania jest usługa InDemand, która umożliwia zbieranie zamówień na urządzenia po zakończeniu już kampanii crowdfundingowej. Inną z usług tego rodzaju jest Marketplace - narzędzie do tworzenia sklepów internetowych dla gotowych już urządzeń. Jeśli wytwórca nie jest zainteresowany jednak samodzielną sprzedażą detaliczną to istnieje możliwość - na mocy umowy pomiędzy Indiegogo i gigantami sprzedaży on-line takimi jak Brookstone czy Amazon - do wprowadzenia urządzeń do sprzedaży w sklepach on-line wymienionych już marek.

  Osoby zainteresowane wzięciem udziału w kampaniach technologicznych na Indiegogo , które mogą uzyskać wsparcie od firmy Arrow mogą dowiedzieć się więcej na stronie www.arrow.com/indiegogo.

  Źródło: https://www.eeweb.com/news/arrow-indiegogo-announce-deal-introduce-crowdfund-to-production-platform?utm_content=buffer2963f&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

  Szukaj w 5mln produktów