Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vlt 3000 danfoss - sposób podłączenia, regulacja obrotów.

06 Cze 2016 16:04 1905 5
  • Poziom 2  
    Witam. Trafił mi się stary falownik VLT 3000 -podłączyłem go zgodnie z schematem z instrukcji (dzięki elektrodzie zdobytej zresztą -dzięki) i generalnie udało się wszystko poustawiać z tym że:
    przyciskając przycisk od regulacji obrotów(12/27 -33) - obroty dość szybko spadają (trudno utrafić w żądaną prędkość). Przycisk w "górę" działa idealnie. Gdzie jest przyczyna?
    Druga sprawa - przy mniejszych prędkościach silnik nie daje rady -tak jakby tracił moc.
    Z góry dzięki.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Jeśli jest używany, to najpierw spróbuj zrestartować do ustawień fabrycznych, może coś pomoże.
    Co do guzika to dziwna rzecz, może jeden ma słaby styk? Przepnij na domyślne wejścia (32/33), ew zamień na chwilę guziki będziesz wiedział czy to problem z falownikiem czy guzikami.
    Możesz podnieść napięcie przy niskim zakresie, dostanie nieco kopa. Zobacz parametry 100 LOAD TYPE, 110 START COMPENSATION, tylko z głową żeby silnika nie usmażyć.
  • Poziom 2  
    Dzięki - jutro podskoczę i sprawdzę. Oczywiście dam znać czy pomogło. Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    To było by najlepiej. Ale w instrukcji nie znalazłem jak i gdzie mam wpiąć taki potencjometr, poza tym nigdzie w niej nie jest napisane jakie parametry trzeba ustawić na pracę z potencjometrem -przynajmniej nie trafiłem na to. Pozdr.