Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sabo Clipper 52 - Pasek napędu jezdnego

06 Cze 2016 18:20 1881 1
  • Poziom 8  
    Jak już wyżej napisałem mam problem z paskiem klinowym traktorka SABO Clipper 52 z silnikiem BS. Problem mam w dopasowaniu długości ponieważ stary został zmielony przez nóż a razem z nim wszystkie oznaczenia a na necie jedynie co znalazłem to długość jest podana w jednostce "La", której na żaden sposób nie mogę zamienić na cm, a że występuje kilka długości w tej jednostce nie wiem która będzie pasować do mojej kosiarki. Wie może ktoś jaki to pasek? tak orientacyjnie ma kolo 97 cm ale ile to "La" to nie wiem.
  • Pomocny post
    Poziom 8  
    Dla potomnych - pasek ma okolo 98 cm średnicy wewnętrznej. Przy moim napinaczu może mieć 1 cm więcej i też bedzie pasować ale żeby go zalozyć nie obejdzie się bez ściągania silnika z wózka. Od spodu w pierwszej kolejności nóż potem okrągły plastik i na koniec kołnierz pod którym mamy 3 śruby na imbusa 10. Warto mieć od razu klucz oczko lub nasadkę 13 bo od góry są nakrętki samokontrujące. 2 sprężyny, linka gazu i zalączania noża oraz przewód paliwowy odpinamy i silnik gotowy do ściągnięcia. Pasek zakładamy po obwodzie 4 kół i po robocie.
    Problem rozwiązany