Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet Goclever Tab R974.2 - Tablet nie ładuje baterii, nie włącza się

and_rog 06 Cze 2016 19:13 2571 6
  • #1 06 Cze 2016 19:13
    and_rog
    Poziom 21  

Objawy:
    Tablet nie włącza się, ekran ciemny, brak jakiejkolwiek reakcji na przycisk zasilania.

Uwagi:
    po podłączeniu zasilania świeci dioda ładowania, ale na ekranie nie ma nic, żadnego symbolu że bateria ładuje się (wcześniej pokazywała się trochę duża, animowana ikonka ładowania baterii)

Przypuszczam, że tablet nie ładuje się, dlatego nie jest w stanie włączyć się.

Żal mi go wyrzucić, ale czy warto to naprawiać? Jeśli tak, to gdzie? W necie znalazłem firmowy serwis Goclever, ale czy jest możliwość naprawić w normalnym serwisie (taniej)? Jeśli ktoś przerabiał temat, proszę o rady.

1 6
  • #3 06 Cze 2016 20:18
    and_rog
    Poziom 21  

Ekran ciemny, nic nie świeci, tablet jest wyłączony. Gniazdo ładowania odpadło by od płyty? Ale dioda ładowania (przy gnieździe) świeci.

0
  • #4 07 Cze 2016 13:08
    gradek83
    Poziom 37  

Podepnij kabel USB i zasilający i wciśnij na dłuższą chwilę przycisk reset i sprawdź reakcję tabletu.

0
  • #5 07 Cze 2016 22:23
    and_rog
    Poziom 21  

Przycisk Reset nie chce działać. Coraz bardziej skłaniam się do tego, aby jednak rozebrać tablet.

0
  • #6 09 Cze 2016 11:36
    gradek83
    Poziom 37  

To na co czekasz ja już dawno bym go wybebeszył. Czasem po prostu przewód od baterii się odlutuje zimne luty i nie styka aczkolwiek na zasilaczu tablet powinien dawać jakieś oznaki życia. Sprawdź może coś się w nim upaliło albo bolec od gniazda zasilania poluzował i nie łączy przyczyn może być wiele to i tak chiński szmelc więc możesz się bawić.
    Połowę biedy że producent udostępnia ROM do tego tabletu tak więc jak wysypał się system a technicznie jest sprawny to wgrasz sobie go od nowa i powinno działać.LINK

0
  • #7 09 Cze 2016 13:01
    and_rog
    Poziom 21  

Dziś oddałem go do naprawy... wczoraj próbowałem rozebrać, ale zwyczajnie zabrakło mi wiedzy. Napiszę jaki efekt.
    ...
    Naprawa kosztowała 50zł. Teraz dopiero zobaczyłem że nie działa przeglądarka - jej uruchomienie powoduje restart tabletu. Serwis przefleszował pamięć, przywrócił system. Oprócz przeglądarki - wszystko OK.

0