Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch KGN36A91 - Lodówka słabo chłodzi, wyje alarm

06 Cze 2016 19:41 2481 3
  • Poziom 11  
    Witam

lodówka Bosch KGN36A91 no froost nagle zaczęła bardzo słabo chłodzić, włącza i zapala się alarm.

-agregat mocno się nagrzewa, żeberka chłodnicy są tylko lekko ciepłe od góry do połowy, od połowy do dołu zimne
    -dla nastawy chłodziarki +4°, w środku 8-10°
    -w zamrażalniku dla -22°, w środku 0°-(-1°)
    -otwór na skropliny jest drożny

kostki za parownikiem:
    -bezpiecznik termiczny 0Ω przewodzi
    -grzałka 235Ω
    -wentylator 0Ω działa, symulując zamknięcie drzwi załącza się
    -czujnik temp. na parowniku 6kΩ(po rozmrożeniu), 7kΩ mierząc tuż po otwarciu zamrażarki (która osiąga ok. 0°)

Lodówka jakby nie ma mocy aby się dobrze schłodzić (jest pusta). Słychać tylko agregat. Brak charakterystycznych trzasków i szumu. Po 12h odmrażania i 12h działania, pali się alarm, powietrze jest tylko lekko schłodzone.

Co może być przyczyną? Jak można naprawić?
    Pozdrawiam

Bosch KGN36A91 - Lodówka słabo chłodzi, wyje alarmBosch KGN36A91 - Lodówka słabo chłodzi, wyje alarmBosch KGN36A91 - Lodówka słabo chłodzi, wyje alarm

• Poziom 39  
    Jeśli agregat pracuje non-stop i nie jest wstanie schodzić wnętrza lodówki do zadanej temperatury to najprawdopodobniej jest to objaw ubytku czynnika chłodzącego.
  • Poziom 11  
    W przypadku gdyby była nieszczelność to czy cały czynnik by nie uleciał i wówczas w ogóle by lodówka nie chłodziła?

Aktualnie po całej nocy z włączonym trybem super alarm już się nie świeci. Temperatury chłodziarka +4°, zamrażalnik -5° -akumulatory zimna na drzwiach jednak nie zamarzły.
  • Poziom 14  
    Witajcie, mam podobny problem, tylko u mnie najprawdopodbniej zepsuł sie wiatrak, gdyż nie leci zadne chlodzenie na chlodziarkę. Możecie mi podpowiedzieć jak zdjąć pokrywę za którą są żeberka chłodzące i ten wiatrak? Odkrecilem śruby mocujące, trochę odchylilem i mi sie zblokowalo, nie moge dalej ruszyć, nie chcialbym uszkodzic.