Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG G2 - Zwarcie zalanie, słuchawki ciągle aktywne

komodo404 06 Cze 2016 20:41 1080 0
  • Poziom 11  
    Witajcie,

Jeszcze wczoraj pisałbym tylko i wyłącznie z problemem jak w tytule. Niestety doszedł kolejny, ale po kolei.
    Telefon LG G2 D802 32GB
    Tydz temu przy wielkiej burzy gdzie leciał również grad, schodziłem akurat szlakiem ze śnieżki gdzie przemokłem do majtek. Telefon schowałem do plecaka ale to nic nie dało. Zalał się (nie wiem jak bardzo) Po powrocie do domku był wył, przeleżał noc i myślałem że może się rozładował, następnego dnia próbowałem podpiąć pod ładowarkę (ehh desperat na wyjeździe....) ale tel zamrygał wł się logo i zgasło więc od razu darowałem sobie dalsze ładowanie.
    Tel wrzuciłem do ryżu (bo tylko to mogłem zrobić na wyjeździe). Po powrocie do swojego domu wł tel. Efekt, białe plamy na wyświetlaczu i ciągle świecąca się ikona podłączenia słuchawek.
    Tel zaniosłem do serwisu, lecz gościu po 3 dniach męczarni nie dał rady nic zrobić lub mu się dłużej nie chciało cackać.
    Ubolewałem bo telefon jak nowy (na gwarancji z której oczywiście skorzystać nie mogę) i znalazłem rozwiązanie w postaci jakiegoś programu ze sklepu play który na sztywno ustawia z czego ma być wydobywany dźwięk (np rozmowy głośnik zew, multimedia słuchawki) No i można by powiedzieć że od biedy zdałoby to egzamin bo wszystko inne działało, dźwięk w słuchawkach też był normalny.

Na tym byłoby moje pierwsze pytanie, czy takie zwarcie idzie naprawić? czy nie jest to coś na styku gniazda słuchawkowego? czy jest to awaria płyty głównej która w takim razie nie pozostaje do naprawy gdyż koszt płyty to nowy tel (tak mi mówiono)

Niestety dziś rano padł również wyświetlacz, na początku robił się co raz ciemniejszy aż w końcu całkiem zgasł. Dotyk działa gdyż można odblokować tel i "szurać" palcem po ekranie odblokowując ekran czy klikać dolne przyciski i czuć wibrację.

Teraz to już kalkulacja. Czy opłaca się kupić nowy ekran dać do serwisu by go wymienił i liczyć że coś z tym zwarciem słuchawkowym się zrobi? Czy już odpuścić ten telefon bo więcej nerwów napsuje niż coś z niego może być??
  • MagBoss