Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus - Zwarcie (?) wentylator działa, reszta nie

wizard8912 06 Cze 2016 21:04 453 4
  • #1 06 Cze 2016 21:04
    wizard8912
    Poziom 2  

Witam,

Laptop Asus (nie wiem jaki to dokładnie model, jak będzie potrzeba to się dowiem). Nastąpiło jakieś zwarcie chyba. Przewody zasilacza są posklejane w jednym miejscu taśmą izolacyjną, być może jakoś nieodpowiednio. To co nastąpiło to jakiś syk w miejscu tej izolacji i komputer się wyłączył. Przy próbie ponownego uruchomienia jedyne co się dzieje, to zapala się kilka diód (power, zasilacz i num lock) i cały czas działa wentylator. Nic poza tym się nie dzieje, ekran jest całkowicie czarny.

Bardzo proszę o pomoc, namiary na potencjalne usterki lub co zrobić, żeby podążyć w kierunku naprawy tego.

Komputer jest siostry i opisałem jej zeznania w temacie, jakby trzeba było dodatkowych informacji lub poczynić jakiegoś sprawdzenia pod maską to proszę napisać.

+jeśli jest podłączony do zasilacza i go włączę, wentylator chodzi, itd. opis wyżej, jedyne co mogę zrobić to go wyłączyć długim przytrzymaniem powera, jak to robię, to się wyłącza a po chwili znowu włącza zataczając koło.

Dzięki z góry i pozdrawiam!

0 4
  • #2 06 Cze 2016 21:48
    Patrick04
    Poziom 15  

Po ewentualnej awarii jaką opisałeś w warunkach domowych - bez doświadczenia tej usterki nie Naprawisz. Polecam udać się do serwisu. Oczywiście może znajdzie się ktoś kto będzie się pytał o model laptopa, ewentualne zmiany zasilacza na tym forum itp ale jeśli zależy Ci na czasie to od razu lepiej zanieść laptopa na serwis. W serwisie powiedzieć co się stało to możliwe, że szybciej usuną usterkę.

0
  • #3 06 Cze 2016 21:49
    wizard8912
    Poziom 2  

Ok, a chociaż jakieś podejrzenie co to może być? Spora szansa że płyta główna do wymiany? Nie wiem czy opłaca się to naprawiać, laptop jest warty 1000 zł...

0
  • #4 06 Cze 2016 21:57
    Patrick04
    Poziom 15  

Dobry serwis reanimuje płytę główną. Ciężko mi oszacować cenę. Zapytaj się na miejscu. Zanieś laptopa razem z zasilaczem i w razie co niech też zajmą się tymi kablami.

0
  • #5 07 Lip 2017 13:34
    wizard8912
    Poziom 2  

Nie pamiętam

0