Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hallotron do sterownika hulajnogi elektrycznej

06 Cze 2016 21:20 1182 9
 • Poziom 10  
  Witam.
  Poszukuję Hallotronu do manetki hulajnogi elektrycznej. Musi reagować na obydwa bieguny magnesu w taki sam sposób. będzie zasilany z 5V. Napięcie wyjściowe musi wynosić od 1V (gdy nie jest w pobliżu magnesu) do 4V (gdy jest przy magnesie) Przeszukałem wiele tematów lecz nigdzie nie ma informacji których szukam.
 • Poziom 31  
  Niestety halotron jest ściśle powiązany z użytymi magnesami gdyż napięcie wyjścia zależy od strumienia magnetycznego. Na obudowie oryginału powinien być typ.
 • Poziom 10  
  oryginału nie posiadam dlatego próbuję ustalić jakiego hallotronu mogę użyć.
 • Poziom 35  
  Koledze potrzebny scalony, bipolarny czujnik Halla, np. TLE4945L.
  Układ posiada wewnątrz przerzutnik Szmitta, oraz na wyjściu tranzystor z otwartym kolektorem. Z racji przerzutnika wyjście jest zero/jedynkowe, to znaczy że po przekroczeniu pewnego pola napięcie na wyjściu zmienia się skokowo od 0 do wartości napięcia zasilania. Bipolarny, to znaczy reaguje na dowolny kierunek pola magnetycznego.
  W sklepie wysyłkowym (np.TME) wpisać "czujniki pola magnetycznego" wyskoczy olbrzymia oferta, zaczynając od kontaktronów, itp.
 • Poziom 35  
  Niezbyt dokładnie sprecyzowany problem w pierwszym poście spowodował błędną odpowiedż. Wystarczyło tylko dodać słowo "liniowo" (napięcie zmienia się liniowo od 1 do 4V), i wszystko było by jasne.
  W Google wystarczy wpisać "Hallotron liniowy" i będzie bardzo dużo na ten temat łącznie z ofertami sprzedaży.
 • Poziom 10  
  A1324LUA-T

  Czujnik Halla w postaci układu scalonego, liniowy, napięcie zasilania 4.5 - 5.5 V, napięcie spoczynkowe 50% Vcc, czułość 5 mV/g, pasmo wyjściowe 17 kHz, zakresy temperaturowe: L

  Potrzebuję regulacji od 0% a nie 50%

  Poza tym wszystkie liniowe czujniki halla dostępne w maritexs-ie mają regulację od 50%
 • Poziom 12  
  Chyba jedyne co Cię ratuje to offset na wzmaku operacyjnym.