Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubishi ASX 1.8 diesel 2011 - Poduszki powietrzne.

świstak84 06 Cze 2016 22:21 891 7
  • #1 06 Cze 2016 22:21
    świstak84
    Poziom 11  

Witam grono.
    Auto jak w temacie powyżej.
    Pali się błąd poduszki powietrznej. Kod błędu wskazuje na napinacz od strony pasażera. Skasować się nie da więc zabrałem się za grzebanie w fotelu a konkretnie wtyczkach. Dodam też, że rozebrałem napinacz w fotelu i suwak jest ok.
    Wyciągnąłem wtyczkę pod fotelem w celu zbadania wiązki no i okazuje się, że na jednym kablu nie ma przejścia (testowane na wpiętym i wypiętym pasie). Dla porównania wyciągam kostkę z fotela kierowcy biorę miernik w kostkę i okazuje się, że na wypiętym pasie miernik piszczy. Czyli coś z przejściem w fotelu pasażera chyba jest nie tak. Aha i jeden z przewodów od napinacza idzie pod fotel ale nie bezpośrednio do kostki tylko jeszcze prawdopodobnie w matę w siedzeniu. Czy to możliwe aby uszkodzenie maty wywalało błąd napinacza ???

Jeśli coś niezrozumiale napisałem to pytajcie.
    Dzięki

0 7
  • #2 07 Cze 2016 09:18
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Napinacz nie może być podłączony szeregowo z matą.
    Nie ma takiej opcji by problem z matą powodował problem z napinaczem.
    Może być to wina błędnej interpretacji błędu przez interfejs diagnostyczny.
    Odłącz napinacz po stronie kierowcy - zobacz jaki pojawi się błąd, odłącz napinacz po stronie pasażera - zobacz jaki pojawi się błąd, odłącz matę w siedzeniu pasażera - zobacz jaki pojawi się błąd.

0
  • #3 07 Cze 2016 09:37
    andrzej20001
    Poziom 42  

Napinacz pasa nie jest w zwijaku w słupku??

0
  • #4 07 Cze 2016 12:56
    świstak84
    Poziom 11  

No napinacz jest w słupku. Jak odłączam matę to występuje ten sam błąd. Blad mówi o napinaczu pasa biodrowego.
    Co do połączenia to faktycznie wygląda jak by było to wszystko w szeregu trochę to dziwne.
    Andrzej20001 nie wiem czy to właśnie ten w słupku szwankuje ale wszystko możliwe tylko czemu podczas pomiarów jest różnica między fotelem kierowcy a pasażera?

0
  • #5 07 Cze 2016 13:42
    andrzej20001
    Poziom 42  

Co ma mata do słupka? NIC Podłącz porządny sprzęt.

0
  • #6 07 Cze 2016 13:43
    świstak84
    Poziom 11  

Niestety dysponuję tylko Ac.
    A może ktoś dysponuje jakimś schematem ?

0
  • #8 07 Cze 2016 20:29
    świstak84
    Poziom 11  

OK. Mam jeszcze skaner, ale odmówił mi posłuszeństwa. Spróbuję to zreanimować.

0
  Szukaj w 5mln produktów