Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Kolejność cylindrów 06 BMW E90 320i

07 Cze 2016 00:03 4941 6
 • Poziom 5  
  Czołem. Czy może mi ktoś powiedzieć jak liczona jest kolejność cylindrów w bmw e90 320i? Mam misfiring na drugim cylindrze, podejrzewam świecę, chcę wymienić, ale nie wiem jak liczone są cylindry czy 1324, może 1342, czy jakoś inaczej???
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  Ale co chcesz liczyć ? Przecież to silnik rzędowy, cylindry liczy się od strony rozrządu (poza pewnymi wyjątkami), nie ma to przecież nic wspólnego z kolejnością zapłonu, a o tym piszesz. Skoro drugi, to drugi od strony rozrządu i tyle.
  PS. Nie kupuj byle szmelcu, dedykowane są wyłącznie świece irydowe z cienką elektrodą.
 • Poziom 5  
  Jestem laikiem. Kiedyś jeździłem Mitsubishi w którym jakoś inaczej liczone były cylindry... chyba 1342, więc podejrzewałem, że w moim E90 320i N46 też będzie jakaś inna kolejność.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Ale dzięki za odp.
  Rozumiem, że po prostu 1234 od frontu licząc.
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  Nie wydaje mi się. Pewnie auto miało jeszcze rozdzielacz zapłonu i zapewne chodziło o kolejność zapłonu, a nie cylindrów. Wyjątkiem są silniki V6 czy V8 w których są minimalne różnice w liczeniu kolejności, ale tylko tego typu że naprzeciwko cyindra 1 jest 2, naprzeciwko 3 - 4 itd.
 • Poziom 5  
  wygląda na to,że wiesz o czym mówisz:) w odróżnieniu ode mnie... Więc zapytam jeszcze.
  Wyświetla mi się kontrolka check engine poprzedzona kontrolką od tempomatu... jedna po drugiej...najpierw tempomat(jakby zegar ze strzałką) i zaraz check engine.
  Czy to od misfiringu czy to coś jeszcze???
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  Kontrolka tempomatu nie powinna mieć nic wspólnego z wypadaniem zapłonu. Więc pewnie coś jeszcze, jeśli nie masz aktywowanego tempomatu.
 • Poziom 5  
  Sprzedałem auto