Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fabia II / radio Dance - zasilanie zestawu HF Nokia CK-200 z magistralą CAN

czmiel_t 07 Jun 2016 08:59 1110 1
    czmiel_t
    Level 11  
    Witam, mam lekką zagwozdkę. Chciałem u szwagra w Fabia II z magistralą CAN zamontować zestaw głośnomówiący, który m. in. potrzebuje +12V po przekręceniu stacyjki. Skąd podać ten sygnał na centralkę zestawu HF? Pomyślałem, że podbiorę go ze sterowania anteny/wzmacniacza z radia Dance ale ono nie ma takiego PIN'u. Czy można dokupić jakieś urządzenie, które "wyciągnie" +12V po stacyjce z magistrali CAN? Jakiś inny pomysł?
    Przy okazji ten sam sygnał chciałbym później wyciągnąć w swoim Passacie B6 (ten sam problem) do zasilania wideorejestratora. Na chwilę obecną wpiąłem się w gniazdo zapalniczki ale tam pojawia się napięcie dopiero w kiedy stacyjka jest już w pozycji zapłonu (świecą się wszystkie kontrolki / działa wentylacja) a chciałbym uzyskać go w pozycji ready czy jak to się nazywa, w tej pierwszej pozycji gdzie włącza się tylko radio.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    ladamaniac
    Level 39  
    czmiel_t wrote:
    Czy można dokupić jakieś urządzenie, które "wyciągnie" +12V po stacyjce z magistrali CAN?

Można, szukaj urządzenia CAN emulator do radia. Drugie rozwiązanie to sprawdzenie zasilania poszególnych bezpieczników i sama stacyjka.