Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool AWOE 8558 - Nabiera i wylewa wode

markode 07 Cze 2016 10:50 729 5
  • #1 07 Cze 2016 10:50
    markode
    Poziom 23  

Mam problem z pralka whirlpool Awoe 8558 po wymianie łożysk i sklejeniu bębna pralka pobiera wodę i wylewa,co dziwne jest jak w trakcie pobierania dmuchnę w hydrostat pralka zamiast zatrzymać pobieranie i startować ,odrazy wypompowuje wodę

0 5
  • #2 08 Cze 2016 01:54
    peter falk
    Specjalista AGD

markode napisał:
    jak w trakcie pobierania dmuchnę w hydrostat..... odrazy wypompowuje wodę

Za mocno dmuchasz. W trakcie tej czynności pralka doznaje odrazy.

0
  • #3 08 Cze 2016 11:17
    markode
    Poziom 23  

Kolega z takim stażem na elektrodzie raczej nie powinien żartować taki sposób to nie kabaret ,troszkę szacunku do innych ludzi ,nie każdy jest tak wybitnym (specjalistą AGD )

0
  • Pomocny post
    #4 08 Cze 2016 11:39
    peter falk
    Specjalista AGD

Ale ja wcale nie żartuję. Źle jest sklejony zbiornik. Pralka podczas napełniania "nie widzi" żdnych ruchów na hydrostacie i zaczyna awaryjny zlew. Tak samo jest gdy mocniej dmuchniesz - pralka "myśli", że jest za dużo wody i rekcja adekwatna.

1
  • #5 09 Cze 2016 17:52
    Robo-technical
    Poziom 23  

Sprawdź czy nie cieknie gdzieś. Do sprawdzenia hydrostat - przyjrzyj się jego budowie. Bywają elektroniczne ale i wielostanowe. Być może za mocno dmuchasz i hydrostat źle interpretuje "stan wody". Miałem przypadek że za takie coś odpowiadał źle ułożony wąż spustowy. Przyjrzyj mu się od pompy do końcówki wylewowej. Czy nie jest źle ułożony, sądzę że odnośnie jego ułożenia poradę uzyskasz w instrukcji ułożenia. Niby pierdoła a ja straciłem kiedyś kilka godzin aby to stwierdzić... Powodzenia

0
  • #6 10 Cze 2016 11:37
    markode
    Poziom 23  

Witam kolega miał racje była nieszczelność przy zbiorniczku ,skleiłem ponownie pralka pracuje normalnie ,tak ze dziękuje za pomoc zamykam temat

0