Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OKI C530DN - ERROR 980 po zacięciu papieru, który bezpiecznik wymienić aby RESET

07 Jun 2016 12:55 7128 3
  • Level 9  
    Witam,

Kilka dni temu podczas włączenia drukarki wyskoczył błąd ERROR 980 SERVICE CALL.

Znalazłem info z jakiego to powodu, wyciągnąłem grzałkę, zauważyłem nawinięcie kartki papieru na jeden z bębnów;
    - odkręciłem 4 śrubki i ściągnąłem obudowę,
    - kartkę usunąłem
    - Fuser złożyłem ponownie i wsadziłem do drukarki

Włączyłem urządzenie, ale komunikat nadal się pokazuje - znalazłem info, że należy zresetowć Fuser wymieniając bezpiecznik, znalazłem też informację że nie każdy Fuser to posiada, że w przemysłowej jego wersji jest, ale startowe nie posiadają takowego bezpiecznika i należy go wlutować bądź zmostkować ze sobą dwa kable za pomocą wilgotnych palców.

Nigdzie nie znalazłem jednak potwierdzenia w tej metodzie, ani też które przewody należy zmostkować i czy jest to bezinwazyjny sposób na załatwienie problemu.

Prosiłbym o info jak się do tego zabrać, czy moje rozumowanie jest dobre, jeśli nie obejdzie się bez wlutowania bezpiecznika to jaki dobrać i do których przewodów przylutować.

W załączniku dodaję 3 zdjęcia, które mogą pomóc.

Pozdrawiam,

S.G.
  • Level 1  
    Witam,
    udało się to o czym piszesz!!!!! Działa. Metodą prób i błędów ale skutecznie.
    Na zdjęciu IMG_1033.jpg Dokładnie widać miejsce skąd musisz wyprowadzić przewody! Pierwsza mała wtyczka na której są wpięte dwa szare przewody (idą do czujnika pod wałek grzewczy). Następne dwa piny masz wolne i to tu trzeba wpiąć przewody. Mnie się udało dobrać już zarobione conectorem z innej starej wtyczki. Pasowały idealnie. Muszą być na tyle długie aby wyprowadzić je poza drukarkę. Gdy już wepniesz przewody i złożysz fuser oraz zamontujesz w drukarce zamknij pokrywę drukarki. Na wyprowadzonych końcach przewodów możesz podpiąć bezpiecznik 125v/63mA. To powinno zresetować błąd po przepaleniu się bezpiecznika. Ja akurat takiego nie miałem więc zwarłem przewody i uruchomiłem drukarkę. W momencie gdy tylko ruszył silnik wiatraka rozwarłem przewody. Fakt, że trzeba to zrobić w odpowiednim momencie. Jeśli nie to pojawi się błąd 155 co oznacza błąd bezpiecznika. I taki mi się pojawił. Ale po następnym uruchomieniu drukarki w normalnym trybie (już bez zwieranych przewodów) drukarka uruchomiła się prawidłowo bez żadnych błędów! Dodam, że ten myk wyonałem na OKI C531dn.
    Pozdrawiam i powodzenia!
  • Level 10  
    Czy posiada ktoś dokładną instrukcję jak to wykonać? Dzisiaj zaciął mi się papier w Fuserze, wyciągnąłem go, wsadziłem z powrotem od tego momentu mam błąd 980. Chodzi o drukarkę OKI MCR342w.
  • Level 9  
    Oddano do serwisu w Poznaniu. Wymienili za 180zł bezpiecznik fusera. Pomogło na 4 miesiące i około 200 wydrukowanych stron. Problem powrócił, a razem z nim myśl na pozbycie się tego awaryjnego kloca.