Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STM8S-Discovery - Projekt pracy dyplomowej oparty o STM8S-Discovery

D1ego 07 Cze 2016 13:02 771 5
  • #1 07 Cze 2016 13:02
    D1ego
    Poziom 10  

Witam :) Tak jak w temacie - będąc na II roku mieliśmy możliwość zamówienia STM8S-Discovery w bardzo, ale to bardzo przestępnej cenie. Aktualnie kończę VI semestr i muszę wybrać temat pracy inżynierskiej i tu moja prośba do was forumowiczów. Co można "zbudować" na STM8S-Discovery? Coś sensownego i nie zbyt skomplikowanego tak żebym przez okres wakacyjny powoli się uczył kompilatora itd. Liczę na wasze rady pozdrawiam ! :)

Ps. Myślałem o takiej lampie zewnętrznej(jak przy garażu) i wlutować w wolne pole lutownicze jakiś czujnik podczerwieni albo na ruch czy coś w tym stylu co o tym myślicie ?

0 5
  • #2 07 Cze 2016 14:40
    2675900
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 08 Cze 2016 10:59
    atom1477
    Poziom 43  

STM8 mają dobre tryby oszczędzania energii. Akurat nie STM8S tylko STM8L, no ale programuje się je tak samo. Więc może jakiś układ energooszczędny zrób.
    Np. czujnik ruchu tak jak piszesz, ale zasilany np. baterią słoneczną.

0
  • #4 08 Cze 2016 11:15
    krzysssztof
    Poziom 20  

Czujnik ruchu załączający lampkę ?
    Zdecydowanie zbyt mało na pracę inżynierską. Musiałbyś jakichś fajnych bajerów podorzucać.

0
  • #5 08 Cze 2016 12:22
    atom1477
    Poziom 43  

Nie takie rzeczy ludzie robili na prace inżynierskie. Np. gabloty z poprzyklejanymi elementami elektronicznymi
    Ale nawet zupełnie normalne rzeczy poparte odpowiednimi obliczeniami i symulacjami też są dużo warte.
    W czujniku ruchu jest do przeanalizowania bilans energetyczny. Wpływ prądów wejściowych wzmacniaczy na pobór prądu. Może jakieś obliczenia dotyczące soczewki w czujniku ruchu (sam właśnie robię czujnik PIR, i jest to dość złożony problem).

0
  • #6 12 Cze 2016 08:53
    Kerkyros
    Poziom 9  

Ja bym zrobił stację pogodową. Nauczysz się obsługi magistral, które wykorzystują czujniki (I2C, SPI, 1-wire), będziesz musiał obsłużyć wyświetlacz, a później połączyć ją z komputerem (w celu archiwizacji pomiarów).
    Powinieneś dużo się nauczyć :)

0