Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Demontaż. Nokia Microsoft Lumia 535 535ds

tino2003 07 Cze 2016 13:47 4857 0
 • #1
  tino2003
  Admin grupy GSM
  Wymiana dotyku w tym modelu nie powinna przysporzyć większych problemów osobie która posiada zdolności manualne i podstawową wiedzę elektroniczną.

  Całą operację najlepiej przeprowadzić na jakiejś podkładce typu gumowa mata.

  Zaczynamy od wyłączenia telefonu i zdjęcia tylnej klapki podważając ją od dołu.
  Wyciągamy baterię i odkręcamy wszystkie śrubki, następnie zaczynając od dołu ściągać tylną obudowę, podważamy np. piórkiem do gitary lub ścieniowaną plastikową kartą (nie używać metalowych narzędzi bo porysujemy obudowę)
  Kolejnym krokiem może być odkręcenie dwóch śrubek mocujących płytę główną do korpusu a także wypięcie taśm z płyty i konektora antenowego od strony płyty który trzeba podważyć bardzo ostrożnie bo często zostają w złączu a urwać możemy przewód.
  Wyciągamy płytę a także gumkę uszczelniającą czujnik i możemy przystąpić do demontażu samego dotyku który należy podgrzewać np. suszarką i oddzielać od korpusu cieniutkim narzędziem np. żyletką, robić to powoli i bardzo delikatnie aby nie uszkodzić wyświetlacza.
  Po oddzieleniu należy przystąpić do dokładnego oczyszczenia korpusu z pozostałości po starym dotyku i kleju.
  Nowy dotyk w zależności jaki kupiliśmy wklejamy na fabrycznym kleju lub sami naklejamy taśmę lub też na kleju B7000 to już w zależności czym dysponujemy i jakiej jakości dotyk kupiliśmy.
  Przy zakupie dotyku zwrócić uwagę na oznaczenie taśmy koło złącza bo jak kupimy niezgodny z naszą płytą główną i softem to będziemy zmuszeni wgrać starszą wersję softu aby dotyk zaczął działać.
  Jeżeli wszystko zrobimy dobrze, dokładnie dociśniemy uszczelkę czujnika to nie powinno być problemów a jeżeli jednak się one pojawią to będzie to wina samego dotyku które są bardzo różnej jakości.
  Na tym modelu nie wykonuje się żadnych kalibracji.