Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Beko CSA 22002 agregat nie wyłącza się

humppa 07 Jun 2016 17:11 8016 20
 • #1
  humppa
  Level 9  
  Witam,
  problem jak w tytule.
  W lutym minęło 6 lat odkąd kupiłem tą lodówkę.
  Jakiś czas temu zauważyłem że lodówka nie wyłącza się jak przedtem a agregat pracuje non-stop przez co jest to upierdliwe.
  Na tylnej ściance, na górze, zbiera się szron.
  Po zmianie temperatury chłodzenia bądź po ruszeniu pokrętłem i powrocie w tą samą pozycję, agregat na dłuższy czas się wyłącza i po włączeniu już działa na stałe.
  Czy to znak że przyszedł na nią czas czy może temperatura zewnętrzna ma jakieś znaczenie?
  pozdr.
  Rafał
 • #2
  MDD
  Level 29  
  Zmniejsz chłodzenie na minimum i zobacz co się będzie działo. To może być termostat.
 • #4
  humppa
  Level 9  
  MDD wrote:
  Zmniejsz chłodzenie na minimum i zobacz co się będzie działo. To może być termostat.
  Pokrętło wyskalowane jest od 0 do 5.
  jack63 wrote:
  Jaka temp wew. gdy długo pracuje sprężarka?
  Pojęcia nie mam.
 • #5
  MDD
  Level 29  
  To daj na jeden. Włóż tam termometr. Jak produkty zamrożone ''na kość'' ?.
 • #6
  humppa
  Level 9  
  MDD wrote:
  To daj na jeden
  Dałem, ale wydawało mi się, że te numerki to stopnie Celsjusza czyli im niższy tym mniejsza temperatura i lodówka mocniej pracuje. Po maśle najlepiej widać. Cały czas twarde, bez względu na ustawienie pokrętła.
 • #8
  humppa
  Level 9  
  MDD wrote:
  Termostat do wymiany.
  A jak jest z tymi numerkami na pokrętle?
 • #9
  MDD
  Level 29  
  Numerki to tylko numerki [ oby nie na boku]. 0- wyłączenie lodówki np. do rozmrożenia w celu wymycia jej. Od 1 do 5 to zwiększanie zamrażania. 1- małe. 2 3 4 5 coraz większe. Nie mylić z temperaturą.
 • #10
  humppa
  Level 9  
  Dzięki. To chciałem wiedzieć. Jest na 1 i moim zdaniem jest tak samo jak przy innych ustawieniach pokrętła.
 • #12
  humppa
  Level 9  
  zibi1971 wrote:
  Masz uszkodzony termostat albo ubytek czynnika z układu. Jak wygląda zaszronieni tylnej ściany w chłodziarce? Jak możesz to daj zdjęcie.

  Zaszronienie jest tylko między "sufitem", a górną półką czyli około 15 cm i to bardzo cienka warstwa. U góry grubsza, a na dole niemal niewidoczna.
  Lodówka Beko CSA 22002 agregat nie wyłącza się
 • Helpful post
  #13
  zibi1971
  Home appliances specialist
  Witam
  Termostat jest ok, masz problem z układem- nieszczelność lub niewydolna sprężarka. Tak czy siak sam nic nie zrobisz, najlepsze wyjście to zakup nowej lodówki bo ewentualna naprawa może pomóc tylko na jakiś czas.
 • #14
  humppa
  Level 9  
  zibi1971 wrote:
  Termostat jest ok, masz problem z układem - nieszczelność lub niewydolna sprężarka. Tak czy siak sam nic nie zrobisz, najlepsze wyjście to zakup nowej lodówki bo ewentualna naprawa może pomóc tylko na jakiś czas.

  Dzięki, ale małe to pocieszenie. Może jednak zawołać jakiegoś magika?
 • #16
  humppa
  Level 9  
  zibi1971 wrote:
  no chyba, że znajdzie nieszczelność.
  Ok. Jak znajdzie to wtedy ma to faktycznie sens tylko czy jest metoda na to żeby znaleźć :roll:
 • #17
  humppa
  Level 9  
  Sprawa się wyjaśniła...
  Najpierw "fachowiec" po opisaniu mu przez telefon problemu, stwierdził żebym rozebrał termostat i spróbował go naprawić bo może się zaciął. Tak zrobiłem i po ponownym zamontowaniu kilka razy zadziałał, ale później jak już się załączył to tak zostało. Po sugestii żeby termostat wymienić na nowy, tak zrobiłem, ale nic to nie dało. Później nastąpiła sugestia że lodówkę, a tym samym termostat trzeba zresetować. Miałem trzy razy wyłączyć lodówkę i ją włączyć, zachowując odpowiednie interwały. Oczywiście lipa. Umówiłem się z gościem na wizytę, ale nie przyszedł, a telefonu już nie odbierał.

  Znalazłem namiar do innego człowieka. Przyjechał i szybko mi wszystko wyjaśnił.
  Gdyby to była kwestia termostatu to jakby lodówka nie chłodziła, a tak to jest nieszczelność, a że nie ma tam dostępu bo jest to wszystko w styropianie więc pozostaje zakup nowej lodówki. O Beko powiedział, że nie są najlepsze, ale też stwierdził że teraz już trwałych lodówek się nie robi. Są zaprojektowane na dwa, trzy lata. Zastanawiam się nad Amicą. Zawsze to produkt polski. Co sądzicie?
  http://www.amica.pl/produkty/produkt/7610-Chlodziarko_zamrazarka_wolnostojaca--FK239_3#
 • #18
  kjelon
  Level 12  
  Mam identyczny problem z lodówką BEKO CSA31020. Od kilku dni agregat pracuje non stop, jest bardzo gorący. Na górnej części tylnej ścianki zebrała się warstwa lodu i nie odszrania się. Co mogę sprawdzić? Jest sens wymieniać termostat, czy lepiej rozglądać się za nową lodówką? Generalnie lodówka chłodzi, więc swoją funkcję spełnia, ale podejrzewam, że ciągle pracujący agregat da się we znaki w rachunkach za prąd.
 • #19
  humppa
  Level 9  
  Witam.
  Moja lodówka jest już dawno na śmietniku. Kupiłem Liebhera. W tamtej wymiana termostatu nic nie dała. Przyjechał w końcu fachowiec i stwierdził rozszczelnienie i ubytek środka chłodzącego. Chłodnica powinna być z aluminium, ale ma dodatek żelaza i rdzewieje 8-O Można tylko uzupełnić środek chłodzący, ale szkoda pieniędzy bo za chwilę będzie to samo. Proponuję zakup nowej.
  pozdr.
  Rafał
 • #20
  kjelon
  Level 12  
  Sytuacja trochę się zmieniła... Teraz lodówka w ogóle nie chłodzi (+20°C wewnątrz), natomiast zamrażalnik normalnie działa (-22°C). Agregat pracuje non stop. Może jednak da się ją jakoś uratować? Gdyby uciekł czynnik chłodzący, zamrażalnik chybaby też nie działał?
 • Helpful post
  #21
  Lodxx
  Home appliances specialist
  Nie nie da się uratować chyba, że chcesz się bawić w lepienie parownika gdzie po uszczelnieniu jednej dziury zrobi się następna. Czynnik uciekł już do tego stopnia, że wystarcza go już tylko na schłodzenie zamrażarki, a chłodziarki już nie i jest go coraz mniej. Natomiast układ pracuje tak, że najpierw schładza zamrażarkę, a dopiero później chłodziarkę. Pożegnaj się z nią i tyle bo już jej się nie naprawi.