Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Beko CSA 22002 agregat nie wyłącza się

07 Cze 2016 17:11 4470 20
 • Poziom 9  
  Witam,
  problem jak w tytule.
  W lutym minęło 6 lat odkąd kupiłem tą lodówkę.
  Jakiś czas temu zauważyłem że lodówka nie wyłącza się jak przedtem a agregat pracuje non-stop przez co jest to upierdliwe.
  Na tylnej ściance, na górze, zbiera się szron.
  Po zmianie temperatury chłodzenia bądź po ruszeniu pokrętłem i powrocie w tą samą pozycję, agregat na dłuższy czas się wyłącza i po włączeniu już działa na stałe.
  Czy to znak że przyszedł na nią czas czy może temperatura zewnętrzna ma jakieś znaczenie?
  pozdr.
  Rafał
 • Poziom 27  
  Zmniejsz chłodzenie na minimum i zobacz co się będzie działo. To może być termostat.
 • Poziom 9  
  MDD napisał:
  Zmniejsz chłodzenie na minimum i zobacz co się będzie działo. To może być termostat.
  Pokrętło wyskalowane jest od 0 do 5.
  jack63 napisał:
  Jaka temp wew. gdy długo pracuje sprężarka?
  Pojęcia nie mam.
 • Poziom 27  
  To daj na jeden. Włóż tam termometr. Jak produkty zamrożone ''na kość'' ?.
 • Poziom 9  
  MDD napisał:
  To daj na jeden
  Dałem, ale wydawało mi się, że te numerki to stopnie Celsjusza czyli im niższy tym mniejsza temperatura i lodówka mocniej pracuje. Po maśle najlepiej widać. Cały czas twarde, bez względu na ustawienie pokrętła.
 • Poziom 9  
  MDD napisał:
  Termostat do wymiany.
  A jak jest z tymi numerkami na pokrętle?
 • Poziom 27  
  Numerki to tylko numerki [ oby nie na boku]. 0- wyłączenie lodówki np. do rozmrożenia w celu wymycia jej. Od 1 do 5 to zwiększanie zamrażania. 1- małe. 2 3 4 5 coraz większe. Nie mylić z temperaturą.
 • Poziom 9  
  Dzięki. To chciałem wiedzieć. Jest na 1 i moim zdaniem jest tak samo jak przy innych ustawieniach pokrętła.
 • Poziom 9  
  zibi1971 napisał:
  Masz uszkodzony termostat albo ubytek czynnika z układu. Jak wygląda zaszronieni tylnej ściany w chłodziarce? Jak możesz to daj zdjęcie.

  Zaszronienie jest tylko między "sufitem", a górną półką czyli około 15 cm i to bardzo cienka warstwa. U góry grubsza, a na dole niemal niewidoczna.
  Lodówka Beko CSA 22002 agregat nie wyłącza się
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Witam
  Termostat jest ok, masz problem z układem- nieszczelność lub niewydolna sprężarka. Tak czy siak sam nic nie zrobisz, najlepsze wyjście to zakup nowej lodówki bo ewentualna naprawa może pomóc tylko na jakiś czas.
 • Poziom 9  
  zibi1971 napisał:
  Termostat jest ok, masz problem z układem - nieszczelność lub niewydolna sprężarka. Tak czy siak sam nic nie zrobisz, najlepsze wyjście to zakup nowej lodówki bo ewentualna naprawa może pomóc tylko na jakiś czas.

  Dzięki, ale małe to pocieszenie. Może jednak zawołać jakiegoś magika?
 • Poziom 9  
  zibi1971 napisał:
  no chyba, że znajdzie nieszczelność.
  Ok. Jak znajdzie to wtedy ma to faktycznie sens tylko czy jest metoda na to żeby znaleźć :roll:
 • Poziom 9  
  Sprawa się wyjaśniła...
  Najpierw "fachowiec" po opisaniu mu przez telefon problemu, stwierdził żebym rozebrał termostat i spróbował go naprawić bo może się zaciął. Tak zrobiłem i po ponownym zamontowaniu kilka razy zadziałał, ale później jak już się załączył to tak zostało. Po sugestii żeby termostat wymienić na nowy, tak zrobiłem, ale nic to nie dało. Później nastąpiła sugestia że lodówkę, a tym samym termostat trzeba zresetować. Miałem trzy razy wyłączyć lodówkę i ją włączyć, zachowując odpowiednie interwały. Oczywiście lipa. Umówiłem się z gościem na wizytę, ale nie przyszedł, a telefonu już nie odbierał.

  Znalazłem namiar do innego człowieka. Przyjechał i szybko mi wszystko wyjaśnił.
  Gdyby to była kwestia termostatu to jakby lodówka nie chłodziła, a tak to jest nieszczelność, a że nie ma tam dostępu bo jest to wszystko w styropianie więc pozostaje zakup nowej lodówki. O Beko powiedział, że nie są najlepsze, ale też stwierdził że teraz już trwałych lodówek się nie robi. Są zaprojektowane na dwa, trzy lata. Zastanawiam się nad Amicą. Zawsze to produkt polski. Co sądzicie?
  http://www.amica.pl/produkty/produkt/7610-Chlodziarko_zamrazarka_wolnostojaca--FK239_3#
 • Poziom 12  
  Mam identyczny problem z lodówką BEKO CSA31020. Od kilku dni agregat pracuje non stop, jest bardzo gorący. Na górnej części tylnej ścianki zebrała się warstwa lodu i nie odszrania się. Co mogę sprawdzić? Jest sens wymieniać termostat, czy lepiej rozglądać się za nową lodówką? Generalnie lodówka chłodzi, więc swoją funkcję spełnia, ale podejrzewam, że ciągle pracujący agregat da się we znaki w rachunkach za prąd.
 • Poziom 9  
  Witam.
  Moja lodówka jest już dawno na śmietniku. Kupiłem Liebhera. W tamtej wymiana termostatu nic nie dała. Przyjechał w końcu fachowiec i stwierdził rozszczelnienie i ubytek środka chłodzącego. Chłodnica powinna być z aluminium, ale ma dodatek żelaza i rdzewieje 8-O Można tylko uzupełnić środek chłodzący, ale szkoda pieniędzy bo za chwilę będzie to samo. Proponuję zakup nowej.
  pozdr.
  Rafał
 • Poziom 12  
  Sytuacja trochę się zmieniła... Teraz lodówka w ogóle nie chłodzi (+20°C wewnątrz), natomiast zamrażalnik normalnie działa (-22°C). Agregat pracuje non stop. Może jednak da się ją jakoś uratować? Gdyby uciekł czynnik chłodzący, zamrażalnik chybaby też nie działał?
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Nie nie da się uratować chyba, że chcesz się bawić w lepienie parownika gdzie po uszczelnieniu jednej dziury zrobi się następna. Czynnik uciekł już do tego stopnia, że wystarcza go już tylko na schłodzenie zamrażarki, a chłodziarki już nie i jest go coraz mniej. Natomiast układ pracuje tak, że najpierw schładza zamrażarkę, a dopiero później chłodziarkę. Pożegnaj się z nią i tyle bo już jej się nie naprawi.