Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektryk rozdzielni - Praca w Polsce

EneUp 07 Cze 2016 19:16 3195 33
  • #1 07 Cze 2016 19:16
    EneUp
    Poziom 3  

Witam Wszystkich
    Mam propozycje dostania pracy jako elektryk do składania od podstaw rozdzielni które są wykorzystywane w halach produkcyjnych, hipermarketach itd. (rozdzielnie jakie powstają są od 12 modułów ). Moje pytanie brzmi, Ile na początku powinien taki elektryk zarabiać jeśli ma wiedze z czytania schematów, dobierania okablowania i tworzenia takich rozdzielni od podstaw ?

0 29
  • Relpol
  • #3 07 Cze 2016 19:24
    kosmos99
    Poziom 34  

Zależy od regionu, tak jak w innych zawodach

0
  • #5 07 Cze 2016 19:25
    kosmos99
    Poziom 34  

Rozdzielnia to pomieszczenie, a rozdzielnica do "skrzynka/szafka"

0
  • Relpol
  • #6 07 Cze 2016 19:30
    EneUp
    Poziom 3  

To już teraz będę pamiętać. Na pewno to będzie rozdzielnica !

0
  • #7 07 Cze 2016 19:35
    zbich70
    Specjalista elektryk

EneUp napisał:
    Nie wiem jaka to różnica, nie orientuje się zbyt dobrze w wymowie.

Musisz to poprawić.
    Czy mechanik dostanie pracę, gdy nie odróżnia komory silnika od skrzyni biegów?
    Albo lekarz, któremu wszystko jedno czy to klatka piersiowa czy płuca... ?

0
  • #8 07 Cze 2016 19:38
    wojciech80
    Poziom 18  

Witam,

Z twojego post piszesz że masz wiedzę, ale czy to ty projektujesz rozdzielnice czy dostajesz gotowca.
    Czy wykonujesz tylko rozdzielnice, czy je również podłączasz.
    Jeżeli podłączasz to calkiem inna kwota.

0
  • #9 07 Cze 2016 20:00
    Darom
    Specjalista elektryk

Mam pewne wątpliwości czy ma wiedzę, jak nie odróżnia rozdzielni od rozdzielnicy. A już na pewno nie do projektowania.

0
  • #10 07 Cze 2016 21:05
    EneUp
    Poziom 3  

Jest to zwyczajowy błąd gramatyczny, związany z tym że każdy mówi inaczej niż trzeba. Jest tak samo jak z kablem i przewodem, każdy ma swoje zdanie.

Możesz również wpisać na google w zakładce grafika rozdzielnia oraz rozdzielnica, zobacz co ci wyskoczy.

Zadałem pytanie i zamiast odpowiedzieć rzetelnie jak przystało, szukasz zwad Darom.
    Dostaje schematy elektryczne plus pustą szafę gdzie muszę sam powkładać moduły, koryta, przewody i inne dodatki.

0
  • #11 07 Cze 2016 21:15
    zbich70
    Specjalista elektryk

EneUp napisał:
    Zadałem pytanie

Tak, pytanie brzmiało - ile dostanę na łapę w tej robocie.
    Odpowiedź brzmi - najniższą.

3
  • #13 07 Cze 2016 21:28
    EneUp
    Poziom 3  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    EneUp napisał:
    Moje pytanie brzmi, Ile na początku powinien taki elektryk zarabiać jeśli ma wiedze z czytania schematów, dobierania okablowania i tworzenia takich rozdzielni od podstaw ?

A ja ci powiem że powinien zarabiać tyle na ile się zgodzi.

Problem w tym że tylko raz się pytają na rozmowie, jak powiem za dużo to już na bank mi nie zaproponują tylko będą szukać kogoś innego. Dlatego pytam orientacyjnie.

Dodano po 5 [minuty]:

U kogoś na umowie o prace.

0
  • #14 07 Cze 2016 21:32
    zbich70
    Specjalista elektryk

Inaczej - skoro czujesz się fachowcem w montażu rozdzielnic, to również dobrze mógłybyś mieć swoją działalność w tej branży. Gdyby ktoś chciał zatrudnić się w twojej firmie - jaką stawkę byś zaproponował ?

0
  • #16 07 Cze 2016 22:01
    EneUp
    Poziom 3  

Fachowcem się nie czuje, i za pewne jeszcze przez długi czas nie poczuje.
    Ja wiem Strumien swiadomosci że tak powinno być lecz to nie te czasy że o pracownika się stara i troszczy, jesteś za drogi to albo ci zmniejszają pensje albo wyjazd z firmy. Dlatego chciałem się dowiedzieć ile powinno się zarabiać na początek, i przy podpisywaniu drugiej umowy.

Jeszcze apropos jak będę mieć doświadczenie to będę mógł dyktować cenę :)

0
  • #17 07 Cze 2016 22:09
    kosmos99
    Poziom 34  

Kolego, ale w pierwszym poście piszesz, że masz doświadczenie.

0
  • #19 07 Cze 2016 22:27
    Darom
    Specjalista elektryk

Kolego - ja nie szukam zwady. Jeśli tak to odczułeś to przepraszam. Odniosłem się do wypowiedzi kol. wojciech80, który moim zdaniem przecenił twoje możliwości. Co sam przyznałeś w ostatnim poscie. Masz rację - wielu myli rozdzielnie z rozdzielnicą - ale to nie są elektrycy. Jednak jeśli osoba podająca się za specjalistę od rozdzielnic ma taki problem, to inna osoba znająca temat może uznać tę pierwszą za przebierańca.

Co do kwoty. Jeśli ktoś stawia pierwsze kroki w danej branży i nie jest to robota wymagająca wielkiej wiedzy i samodzielności - to nie ma co oczekiwać wysokiej zapłaty. Tutaj reguły dyktuje prawo rynku. Nie mamy informacji ile w tej firmie płacą przeciętnie na podobnym skanowisku. Przyjmujesz się do pracy, więc na ogół startujesz z mniejszego pułapu. Ale też należy się cenić i nie zaczynać od najniższej krajowej. Ja nie mam pojęcia ile się zarabia na podobnych stanowiskach, nie znam twojego zakresu prac i na ile musiałbyś być samodzielny. W zależności od tego możesz powiedzieć w granicach 1800 .. 2300 na rękę. Ale to moje prywatne zdanie.

pzdr
    -DAREK-

1
  • #20 07 Cze 2016 22:31
    elpapiotr
    Specjalista elektryk

Trzeba pogadać z pracownikami wydziału produkcyjnego firmy IMPREX, Tychy, Graniczna 29 oraz z monterami rozdzielnic firmy PPHU Elektryk, Mysłowice-Imielin.
    Byłem na halach, oglądałem ich prace. Piękności :D

0
  • #21 07 Cze 2016 22:41
    jann111
    Poziom 31  

Jeśli ta praca to samodzielne stanowisko to minimum 20zł/h na rękę aby nie uprawiać prostytucji zawodowej.

1
  • #22 07 Cze 2016 22:47
    Darom
    Specjalista elektryk

jann111 napisał:
    Jeśli ta praca to samodzielne stanowisko to minimum 20zł/h na rękę aby nie uprawiać prostytucji zawodowej.
    Zgodziłbym się z Tobą, jeśli byłoby to stanowisko w pełni samodzielne i od etapu wykonania projektu rozdzielnicy. I nie na samym początku od podjęcia pracy, chyba, ze mówimy o kraju gdzie nieco wiecej płacą.

0
  • #23 07 Cze 2016 23:19
    olejopalacz2
    Poziom 23  

Możesz celować w okolice 2,6-3tys.
    Myślicie ze łatwo kogoś znaleść kumatego.

0
  • #24 07 Cze 2016 23:37
    xray81
    Poziom 21  

Bez doświadczenia nawet jako elektryk przemysłowy to sądzę że możesz żądać góra 12,5zł/h.

Up
    Bez doświadczenia 3tyś. to ile z doświadczeniem i gdzie taką pracę dają to zaraz zmienię robotę.

0
  • #26 08 Cze 2016 07:49
    kloszi
    Poziom 19  

U nas w małym mieście na Podkarpaciu to początkujący programista dostaje 3500zł brutto na start.

0
  • #27 08 Cze 2016 08:36
    Darom
    Specjalista elektryk

kloszi napisał:
    U nas w małym mieście na Podkarpaciu to początkujący programista dostaje 3500zł brutto na start.
    A to jest bardzo możliwe, znam zwykłych koderów, którzy zarabiają wielokrotność podanej przez kolegę sumy. Ale to ma się nijak do pracy, o którą się ubiega. kol.EneUp. Jeśli programiście (choćby koderowi) zaproponowali 2 tys. to by nikt nie przyszedł do roboty.
    Trzeba być realistą jak kolega:
    xray81 napisał:
    Bez doświadczenia 3tyś. to ile z doświadczeniem i gdzie taką pracę dają to zaraz zmienię robotę.

Co do ABB.
    olejopalacz2 napisał:
    Znam osoby, które pracują w ABB (w Aleksandrowie jak i w dawnej Elcie). Zarabiają znacznie więcej niż 3tys. Ale nie są oni zwykłymi montażystami. Nie wiem ile zarabia monter, ale z pewnością kokosów nie ma.

pzdr
    -DAREK-

0
  • #28 08 Cze 2016 10:04
    arewin
    Poziom 21  

Co do montera na produkcji w ABB to około 1800 na rękę, plus dodatkowe dodatki, mogą być nadgodziny, praca na trzy zmiany. Takie są początki pracy.

0
  • #29 08 Cze 2016 10:10
    JohnySpZOO
    Specjalista - Instalacje Elektryczne

U poprzedniego pracodawcy elektromonterzy przy składaniu szaf zarabiali ok 2200-3000 na czysto w zależności od doświadczenia i kwalifikacji. Świeżak 1700 na rękę w pierwszym okresie pracy. Szafy sterownicze, rozdzielnice technologiczne, siłówka, teleinformatyka, itp. Sam do nich chodziłem po porady jak miałem do rozrysowania rozdzielnice na 2500A i większe.
    W obecnej pracy mam 3 fachowców co miesięcznie mają ok 3500 na czysto + nadgodziny - składają rozdzielnicę i ją uruchamiają, później jadą jak coś na serwis - normalnie pracują na budowie jak nie ma tematów prefabrykacji.
    W ZPUE Włoszczowa pracując jako elektromonter dostaniesz na początku najniższą krajową ale będziesz miał swojego nadzorującego, któremu będziesz pomagał (jesteś bez wiedzy praktycznej i o okrojonej teorii). Później dostaniesz ok. 1700.

Zasadnicza kwestia: jaką masz wiedzę w tym temacie i czy coś już rzeczywiście dubałeś. Jeśli orientujesz się w prefabrykacji i masz jakiś godny poziom wykonania to na dzień dobry na okresie próbnym możesz zaśpiewać 2200 - jeśli nie to 1700.

Sam rozglądam się o ofertach pracy i pracodawcach i wiem iż fachowiec jest w cenie. W końcu trzeba się cenić :)

1
  • #30 08 Cze 2016 19:53
    wojciech80
    Poziom 18  

Ja uważam że zarobki są uzależnione od województwa, miasta.
    Ja osobiście pracuję w DUR jako elektryk-automatyk, na samodzielnymi stanowisku.
    Co do autora na produkcji,montażu mogą zaproponować tobie kwotę od danej rozdzielnicy np. 150 za sztukę(zależy jakie gabaryty), ile modułów.
    Przy takich pracach lepiej akord, bardziej się opłaca.
    Stawka godzinowa to ja jak bym miał firmę dal bym max. 14 zł. Bo jak dla mnie nie ma tu żadnej filozofii tym bardziej że dostajesz gotowca.

Dodano po 6 [minuty]:

EneUp napisał:
    Jest to zwyczajowy błąd gramatyczny, związany z tym że każdy mówi inaczej niż trzeba. Jest tak samo jak z kablem i przewodem, każdy ma swoje zdanie.

Z tym kablem to już przesada, jest znaczna różnica, jak tego nie wiesz to jak potrafisz czytać schematy elektryczne.

Nie wspomnę o szyno-przewodach.

0
  Szukaj w 5mln produktów