Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka Gardena 36E wymiana paska i Łożyska

07 Cze 2016 21:22 3933 7
 • Poziom 12  
  Witam

  Kosiarka Gardena 36E wymiana paska i Łożyska


  Zaprzyjaźnione Panie z Fundacji Opieki nad Zwierzętami zwróciły się o pomoc w uzdrowieniu kosiarki. Silnik działa , ostrze nie kręci. Poluzowałem śruby od mocowania silnika i okazało się że jest pęknięty pasek. Ponadto obrót mocowania ostrza bardzo utrudniony, zapewne łożysko do wymiany. Zdjąłem zawleczkę blokującą oś , ale niestety nie mogę wyjąć mocowania ostrza , przeez cp nie mam dostępu do paska. Poproszę o jakieś sugestie jak wyjąć łożysko i wymienić pasek.

  Pozdrawiam

  j
 • Poziom 10  
  Kolego Fajny Marianie
  Podstawą otrzymania odpowiedzi jest podanie typu maszynerii oraz fotki.
 • Poziom 12  
  w temacie było ale po przeniesieniu się nie pokazał .Uzupełniłem w I poście
 • Poziom 10  
  Kolego
  Widzę że jesteś już 6 lat na Elektrodzie???? Wpisujesz nazwę kosiarki, wybierasz potrzebny ci opis i czytasz. Można nawet napisać do serwisu. Mnie to zajęło ok 5 minut, ale nie będę za Ciebie pobierał, czytał itd.
  Powodzenia
 • Poziom 12  
  bardzo pomocna odpowiedź ;) zadzwoniłem do serwisu ale proszą o dostarczenie kosiarki i szacunek dla ich sposobu na zarabianie. W żadnej instrukcji nie znalazłem opisu wymiany łożyska. Gdybyś był tak miły i zalinkował to fajne by to było
 • Poziom 10  
  Witam
  Wpisz nazwę kosiarki i otwórz interesującą Cię stronę. Być może tu będzie:Instrukcje obsługi — ilustracje i instrukcje obsługi ... - GARDENA
  www.gardena.com/pl/support/product-support/instructions-manuals/
  Instrukcje obsługi. Pobierz instrukcję obsługi. Aby znaleźć właściwą instrukcję obsługi wpisz nazwę albo numer produktu.
  Tyle mogę doradzić.
 • Poziom 12  
  słaba zawartość w przedmiotowym zakresie, nim spytałem sprawdziłem. Stąd moje pytanie do praktyków .
 • Poziom 10  
  Mocowanie noża jest na wieloklinie, należy na kilka obrotów wkręcić śrubę mocującą nóż a następnie ściągaczem zdjąć mocowanie. dalej odkręcić 5 śrub od dołu kosiarki i wyjąć cały zespół napędowy. Żeby wymienić pasek należy poluzować 4 śruby mocowania silnika.
  Jeżeli chodzi o opór przy obrocie wału napędu noża jest to normalne, kosiarka posiada hamulec odśrodkowy, więc wymiana łożysk nie jest konieczna.