Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWO/C 61010 - Wymiana grzałki

awas1 07 Cze 2016 22:07 2466 13
  • #1 07 Cze 2016 22:07
    awas1
    Poziom 9  

Witam
    Czy da się w tej pralce wymienić grzałkę bez zdejmowania obudowy?
    W tym modelu grzałka znajduję się z tyłu pralki dokładnie na wysokości kawałka blachy, który bardzo utrudnia dostęp.
    Jeśli konieczne jest zdjęcie obudowy to może ktoś wie jak to zrobić?
    "Przekopałem" net i całą elektrodę i nie mogę znaleźć pomocy dotyczącej tego modelu. Proszę o pomoc

0 13
  • #3 07 Cze 2016 22:28
    awas1
    Poziom 9  

Ta blacha to część tylnej obudowy pralki i stąd moje pytanie:
    Czy po położeniu pralki na przednim panelu da się wyjąć a potem włożyć nową grzałkę?
    Grzałka jest długa i wg mnie nie wejdzie.

0
  • #5 07 Cze 2016 23:02
    ROBSON33
    Moderator AGD

awas1 napisał:
    Jeśli konieczne jest zdjęcie obudowy

Kolega raczy żartować?

W tej pralce pięć minut i grzałka wyjęta, co innego jakby grzałka była z przodu, wtedy należy demontować cały przód pralki, ale w tym akurat modelu wymiana grzałki to czysta przyjemność.

0
  • #6 07 Cze 2016 23:08
    awas1
    Poziom 9  

Pralka Whirlpool AWO/C 61010 - Wymiana grzałki

Trudno jest zrobić dobre zdjęcie ponieważ ta blacha (część obudowy) zasłania grzałkę. Fotkę musiałem zrobić trochę od góry.

ROBSON33 - po Twojej odpowiedzi wstąpiła we mnie nadzieja.
    Proszę napisz jak to zrobić... Czy taka długa grzałka wyjdzie pod tą blachą (pod kątem)?

0
  • Pomocny post
    #7 07 Cze 2016 23:15
    ROBSON33
    Moderator AGD

awas1 napisał:
    Czy taka długa grzałka wyjdzie pod tą blachą(pod kątem)?

Bez problemu, przechyl pralkę do przodu to ci się zrobi więcej miejsca.

0
  • Pomocny post
    #8 07 Cze 2016 23:15
    niewolno2
    Poziom 39  

Odpinasz przewody od grzałki, ściągasz czujnik temperatury, odkręcasz śrubę mocującą grzałkę i wyciągasz ją.

0
  • #9 08 Cze 2016 00:36
    awas1
    Poziom 9  

Dziękuję Wam za pomoc. Rzeczywiście wymiana grzałki jest łatwa, ale nie rozwiązało to problemu z moją pralką. Grzałkę wymieniłem bo poradzono mi, że to pomoże w następujących objawach:

- po włączeniu pralki słychać cichy dziwny dźwięk(3-4 sekundy) - tak jakby coś chciało się włączyć a nie może
    - po kilku sekundach włącza się lampka "serwis" a następnie na wyświetlaczu pojawia się kod błędu "F12"

Jeśli możecie to pomóżcie koledzy - co można jeszcze zrobić?
    Jak trzeba to założę nowy wątek.

0
  • #12 08 Cze 2016 22:11
    awas1
    Poziom 9  

Rzeczywiście - gdy drzwiczki podczas startu pralki przycisnąć kolanem to pralka startuje (ciągnie wodę), ale pojawił się kolejny problem: grzałka ociera o kręcący się bęben.
    Grzałkę wyjmowałem i wkładałem 3 razy i dalej słychać tarcie przy poruszaniu bębnem. Co źle robię? Grzałki nie wkładam odwrotnie - przed demontażem zrobiłem zdjęcie.

0
  • Pomocny post
    #13 08 Cze 2016 22:18
    niewolno2
    Poziom 39  

W środku zbiornika masz element stabilizujący grzałkę, prawdopodobnie źle ją wkładasz i dlatego bęben obciera o grzałkę.

2
  • #14 09 Cze 2016 11:03
    awas1
    Poziom 9  

Dziękuję bardzo, pralka chodzi dobrze. No może poza koniecznością dociskania drzwiczek podczas startu.

0