Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung ue55h800 - czarne pionowe paski na zielonym

szermac 07 Cze 2016 22:46 624 2
  • #1 07 Cze 2016 22:46
    szermac
    Poziom 11  

Witam tak jak w opisie... wyczytałem na forum że to uszkodzona matryca
    Czy można to naprawić czy matryca do wymiany ?? Jeśli tak to gdzie naprawiamy lub gdzie kupujemy nowa ... z góry dzięki samsung ue55h800 - czarne pionowe paski na zielonym

0 2
  • #2 08 Cze 2016 03:23
    januszx3
    Poziom 30  

Zmiany optyczne na ekranie, podobne do widocznej na zdjęciu, mogą być spowodowane odkształceniem w wyświetlaczu (w miejscu zaznaczonym na zał. ilustr.)
    samsung ue55h800 - czarne pionowe paski na zielonym , to nie są "czarne pionowe paski na zielonym" co lepiej widać po obróbce graf. samsung ue55h800 - czarne pionowe paski na zielonym Widoczna deformacja obrazu nie jest rodzajem uszkodzenia elektronicznego.
    A sam obraz kojarzy mi się z bardzo podobnym, a związanym ze zjawiskiem opisanym przez Ernsta Chladniego (można znaleźć, pod hasłami "Chladni plates", lub "Chladni pattern"). Podobne efekty wizualne, daje fala akustyczna stojąca, na drgających powierzchniach (a można ją wywołać np. głośnikiem pracującym z określoną częstotliwością tonową). W/w podobieństwa nie należy traktować jako diagnozy przypadku opisanego w tym temacie. A dla bardziej zainteresowanych, ciekawy Link

0
  • #3 08 Cze 2016 06:14
    szermac
    Poziom 11  

Jak naprawić to zjawisko ? lub jaki to model matrycy i gdzie mogę zamówić
    model dokładnie to ue55h8000ysxxh version no : 02 s/n z8fy35rbb02181k

0