Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna II 1,8 16V '04 - Ściąga w lewo, wspomaganie chodzi ciężko

centrumnapraw 07 Jun 2016 22:48 4242 10
    centrumnapraw
    Level 14  
    Jak w temacie. Jadąc na wprost auto ściąga w lewo, wjadąc w jakieś kamyczki czy kostkę brukową, ściąga go natychmiast. Byłem na trzech stacjach gdzie sprawdzali zbieżność, żaden diagnosta i mechanik nic nie znalazł, dla nich auto powinno jechać prosto bo wszystko jest idealnie ustawione, ręce opadają. Dodatkowo od początku jak kupiłem to auto, także wspomaganie ciężko chodzi, działa tak samo jak w moim starym Oplu Astrze bez wspomagania, może to jest w jakiś sposób powiązane? Proszę o jakieś podpowiedzi.
    patryklo
    Level 13  
    Sprawdzałeś stan płynu w układzie ?
    centrumnapraw
    Level 14  
    Tak, płyn jest, o takich oczywistych rzeczach nie pisałem :)
    patryklo
    Level 13  
    Dla ciebie jest to oczywista rzecz a dla niektórych osób już nie :) próbowałeś odpowietrzyć układ wspomagania ?
    centrumnapraw
    Level 14  
    Nie nie odpowietrzałem.
    patryklo
    Level 13  
    Spróbuj odpowietrzyć, odkręć korek w zbiorniczku gdzie dolewasz płyn do wspomagania następnie odpal auto i pokręć kilkanaście razy kierownica od lewej do prawej aż do oporu, czy podczas skręcenia kierownicy do oporu w lewo lub prawo słychać jęczenie pompy ?
    gigabajt1024
    Level 13  
    Łożyska amorów do wymiany
    centrumnapraw
    Level 14  
    Odpowietrzyłem, jest bez zmian.
    Też podejrzewam łożyska amortyzatorów. Przy skręcaniu kołami w prawej stronie przy kole słyszę że coś przeskakuje.
    Mis_82
    Level 2  
    łożyska górnych mocowań
    gary6
    Level 10  
    Kolego centrumnapraw udało się rozwiązać problem? Mam coś podobnego u siebie w Lagunie. Bede wdzięczny za info. Pozdrawiam
    centrino321
    Level 1  
    Ściąganie może być od opon. Zamień koła lewe na prawe i zobacz czy zmieniło kierunek ściągania albo przestało ściągać. Chrupanie podczas skręcania kierownicą na postoju to łożyska amorków (tak u mnie było), wymiana razem z poduszkami oraz takimi gumami co sprężyna się na nich opiera.