Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik pieca argon 2, jaki typ czujników temperatury?

hossekostja 08 Cze 2016 01:04 2568 4
  • #1 08 Cze 2016 01:04
    hossekostja
    Poziom 14  

Witam. Potrzebuję informacji jaki typ czujników temperatury zastosował producent w sterowniku pieca Argon 2. mam potrzebę ich umieszczenia w nietypowych miejscach i nie chcę rozbierać oryginalnych aby ewentualnie nie uszkodzić i wydać niepotrzebnie 3*40 pln. Nie mogę znaleść info na ten temat a sprawa pilna.

0 4
  • #2 08 Cze 2016 02:08
    januszx3
    Poziom 30  

Producent pieców zastosował termostat aktywny (w pomieszczeniu uzyskana żądana temperatura, zwarte styki termostatu pokojowego).
    Jeśli temperatura w pomieszczeniu osiągnie wartość ustawioną na termostacie styki termostatu zostają zwarte. Regulator ARGON 2 wyposażony został w wyjście typu RJ12 umożliwiające podłączenie termostatu pokojowego wyposażonego w beznapięciowe wyjście przekaźnikowe. Szczegółowe informacje zawiera instrukcja Link

0
  • #3 08 Cze 2016 13:45
    hossekostja
    Poziom 14  

Dzięki za zainteresowanie. Mi chodzi o czujniki zasobnika ciepłej wody oraz pomiaru temperatury kotła abym mógł je umieścić tam gdzie potrzebuję i bezpośrednio solidnie z dociskiem i na pastę. czy jest to lm35, ds18b20 czy jeszcze inny

0
  • Pomocny post
    #5 04 Wrz 2016 07:23
    januszx3
    Poziom 30  

hossekostja napisał:
    Potrzebuję informacji jaki typ czujników temperatury zastosował producent w sterowniku pieca Argon 2

Cyfrowym czujnikiem temperatury kosza jest półprzewodnikowy termometr z układem DS18B20.
    Czujnikiem temperatury kotła jest element pomiarowy półprzewodnikowy z serii 1N4 (element pomiarowy typu KTY81-210)
    Czujnik zasobnika wody CWU, jest czujnikiem cyfrowym, z elementem pomiarowym serii DS, zobacz np. : Link
    Wszystkie w/w informacje są powszechnie dostępne, np:
    Sterownik pieca argon 2, jaki typ czujników temperatury?

0
  Szukaj w 5mln produktów