Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy Note 4 - Charczy, piszczy, skrzeczy i czasem kopie.

08 Jun 2016 11:29 966 7
  • Level 3  
    Witam Serdecznie. Przedwczoraj kupiłem mamie w prezencie telefon Samsung Galaxy Note 4, telefon jest z salonu Orange kupiony jako odnowiony. Bardzo zależało mi aby był to właśnie Samsung Galaxy Note 4 ze względu na duży ekran i dobry aparat.
    Ale do rzeczy, telefon w pierwszy dzień działał normalnie jedynie gdy ktoś go trzymał i chciał podać innej osobie to go lekko kopał.
    Pierwszy problem pojawił się wczoraj czyli w drugi dzień posiadania (przez noc się ładował), gdy mama chciała do mnie zadzwonić zaczął wydawać dziwne dźwięki ze wszystkich głośników, natomiast w drugim telefonie słyszałem ciche trzaskanie. Potem cały dzień było spokojnie. Problem konkretny pojawił się dziś. Rano po naładowaniu problem wrócił i to już konkretnie, gdy zadzwonił telefon od razu zaczął Charczeć, piszczeć, skrzypieć i skrzeczeć potem zawiesił się i nic z nim nie można było zrobić, ani odebrać, po prostu nie reagował i puszczał przedziwne dźwięki niektóre przypominały działanie radaru takiego łuuu, łuuu, łuuu, łuuu. Ciężko to opisać, potem zaczynał piszczeć, skwierczeć jak by się coś gotowało. Postaram się nagrać film bo naprawdę bardzo ciężko to opisać, czym dłużej telefon działa tym jest gorzej. W czasie gdy piszę tego posta telefon zaczyna sam piszczeć nie musi nikt dzwonić, piszczy przy wykonywaniu zdjęć, przychodzeniu SMS a nawet dochodzi do tego że telefon skwierczy i nie można nic z nim zrobić, nie działa ani przycisk minimalizowania ani przycisk zasilania.

Problem polega na tym że Orange nie wymieni mi telefonu, chcą bym im go odesłał i odstąpił od umowy, ja chcę jednak zachować telefon lub wymienić go za ten sam pozbawiony wad. Czy ta wada jest do naprawienia?
    Orange poinformowało że jeżeli wyślę go do nich na naprawę to nawet jeżeli nie da się tego naprawić to od umowy odstąpić już nie będę miał możliwości.

Co robić?

Za około godzinę nagram film i wrzucę jako załącznik. Ale co nagram to prawdziwa loteria nie ma żadnego schematu występowania problemów.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Admin of GSM Group
    Leopard74 wrote:
    Problem polega na tym że Orange nie wymieni mi telefonu, chcą bym im go odesłał i odstąpił od umowy

Odstąp od umowy bo telefon wygląda na problematyczny i usterki mogą się pojawiać co chwilę inne.
  • Level 3  
    Dzwoniłem do Samsunga, Samsung uważa że powinni mi wymienić na nowy pozbawiony wad mimo że został mi sprzedany jako odnowiony. Natomiast operator uważa że nie mają takiego obowiązku.

Dodam że dźwięk pochodzi z okolic aparatu nie głośnika.

Dodano po 22 [minuty]:

Zapomniałem dodać, na telefon mam rok gwarancji.
  • Admin of GSM Group
    Leopard74 wrote:
    Zapomniałem dodać, na telefon mam rok gwarancji.

Więc oddaj na gwarancję skoro nie chcesz odstąpić od umowy, czego oczekujesz po forum, że ktoś poda magiczny kod który naprawi zdalnie telefon?
  • Level 3  
    Widzę że nie sprecyzowałem co chcę się dowiedzieć, a więc tak.
    1. Czy jest szansa że będzie to usterka której pozbycie się na stałe będzie nie możliwe?
    2. Co może być przyczyną tej usterki?
    3. Czy jeżeli telefon będzie nie do naprawienia lub naprawiany będzie tylko chwilowo operator ma obowiązek wymienić mi telefon na nowy bądź pozbawiony wad tak jak powiedzieli mi na infolinii Samsung? Przypominam operator stwierdził że jak oddam na gwarancję to nie mam możliwości odstąpienia od umowy.

Film jak to wygląda podeślę wieczorem.
  • Level 40  
    Oddaj na gwarancji.
    O wszystkim zadecyduje serwis.
  • Admin of GSM Group
    Leopard74 wrote:
    1. Czy jest szansa że będzie to usterka której pozbycie się na stałe będzie nie możliwe?
    2. Co może być przyczyną tej usterki?

Nikt tego nie wie a powodów może być wiele gdyż pod pojęciem odnawiany telefon może się kryć wszystko.

Leopard74 wrote:
    3. Czy jeżeli telefon będzie nie do naprawienia lub naprawiany będzie tylko chwilowo operator ma obowiązek wymienić mi telefon na nowy bądź pozbawiony wad tak jak powiedzieli mi na infolinii Samsung?

Operator nie jest gwarantem tylko Samsung a jakie podejmą działania w konkretnym przypadku to któż to może wiedzieć.
  • Level 3  
    Wstawiam filmik.

Link

Dodano po 1 [godziny] 7 [minuty]:

Byłem w salonie Orange, mogą podjąć próbę naprawy ale wówczas zwrot i odstąpienie od umowy nie będzie możliwe.
    Natomiast wymiana na wolny od wad nowy Samsung Galaxy Note 4 kosztuje zaledwie 1 300 zł.

Ostatni raz zapytam czy warto się pakować w naprawę gwarancyjną bo zaczynam myśleć tak jak tino2003, a telefon ma służyć ponad 3 lata...

tino2003 wrote:
    Odstąp od umowy bo telefon wygląda na problematyczny i usterki mogą się pojawiać co chwilę inne.