Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

seat cordoba 1996 - benzyna, wysokie obroty na jałowym

sztiwen 08 Cze 2016 15:31 558 4
  • #1 08 Cze 2016 15:31
    sztiwen
    Poziom 8  

Witam.
    Posiadam Seata Cordobe 1,6 benzyna 1996rok.
    Problem polega na tym że gdy silnik się rozgrzeje to ma wysokie obroty na jałowym, niby na zimnym też troche wyższe ale z czasem gdy sie rozgrzewa to obroty rosną do 2000.
    wcześniej miałem już podobne problemy. Zaczęło się od wysadzenia cewki, została wymieniona na nową, po jakimś czasie zaczął falować na obrotach ale winą był silniczek krokowy, a dokładnie to silniczek był sprawny tylko wystarczyło skleić wałeczek od silnika krokowego z jakimś plastikiem, który napędzał coś tam... (przepraszam że tak to opisałem ale nie wiem jak to się nazywa). W tym samym czasie wymieniłem kable wysokiego napięcia oraz świece. A także przeczyściłem gaźnik(wtrysk) który i tak nie był brudny.
    Zapomniałem jeszcze, że wymieniana była guma pod gaźnikiem

Po tej naprawie falujące obroty minęły ale pozostały te wysokie obroty rosnące razem z temperaturą silnika...
    Wydaje mi się że wszystko opisałem.

Proszę o pomoc.
    Z góry dzięki ;)

• #2 08 Cze 2016 17:33
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Zrób diagnostykę.
    Zobacz na wartości z TPSa i czujnika temperatury silnika.
    Lewego powietrza nie ciągnie?

• #3 10 Cze 2016 21:09
    sztiwen
    Poziom 8  

Teraz nie mam za bardzo jak sprawdzić tych wszystkich rzeczy, ale lewego powietrza raczej nie ciągnie, wcześniej był włąśnie z tym problem ale gume pod gaźnikiem wymieniłem.
    A jaki sposób podpowiadacie żeby sprawdzić czy ciągnie te lewe powietrze?

Wcześniej gdy ciągło te lewe powietrze i był problem z silnikiem krokowym czyli falujące obroty to nie wchodził w takie wysokie obroty...

Jest jakaś możliwość zmniejszenia tych obrotów poprzez ustawienie(zmienienie) iskry zapłonu?

czujnik temperatury wskazuje prawidlowo ale czy działa poprawnie to nie wiem bo czytałem że i z nim są problemy...

• #4 20 Cze 2016 21:21
    sztiwen
    Poziom 8  

w którym miejscu znajdują się czujniki temperatury? bo od wskaznika to wiem ale jest jeszcze jeden odpowiedzialny za sygnał który idzie do komputera...
    Proszę o wytłumaczenie lub pokazanie na zdjęciu gdzie się znajduje.

• #5 20 Cze 2016 21:46
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

W tym roczniku powinien być podwójny czujnik temperatury płynu chłodzącego - wtyczka na 4 przewody.
    Silnik 1.6, który ma aparat zapłonowy z boku silnika powinien mieć czujnik pod aparatem zapłonowym.
    W obudowie tego czujnika jest czujnik dla wskaźnika temperatury i drugi dla ECU.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME