Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

podłączenie modułu instalacji solarnej razem z vitotrol 200 viessmann

randolfik 08 Jun 2016 15:35 1449 2
 • #1
  randolfik
  Level 10  
  Witam,
  posiadam vitodens 200w 13kw, zbiornik 250l vitocell 100 oraz vitotrol 200 czujnik pokojowy, założony jest również czujnik zewnętrzny firmy viessmann. Wszystko bardzo ładnie chodzi ale aktualnie chce założyć do tego wszystkiego 2x vitosol 200f solary płaskie. Czujnik pokojowy vitotrol 200 jest wpięty do gniazda 145 gdzie znajduje się odbiornik magistrali KM. W to gniazdo jak dobrze wyczytałem w instrukcji również ma być wpięty czujnik od modułu regulatora systemów solarnych SM1. W jaki sposób to zrobić? Chyba że gdzie indziej muszę go wpiąć, pomóżcie
 • #2
  wawrzeczko_t
  Heating systems specialist
  randolfik wrote:
  jak dobrze wyczytałem w instrukcji również ma być wpięty czujnik od modułu regulatora systemów solarnych SM1.


  Nie! Czujnik kolektora słonecznego i powrotu z wężownicy zasobnika solarnego należy wpiąć do modułu SM1 (zresztą tak samo jak pompę solarną) a sam moduł SM1 połączyć z regulatorem kotła poprzez wytczki 145 (km-bus). Nie ważne jest że w kotle masz już przewód od Vitotrol`a.
 • #3
  randolfik
  Level 10  
  Witam,
  dzięki za podpowiedz wszystko jest podpięte i chodzi ale. Mam teraz problem z nadmiarem gorącej CWU. i mam parę pytań:
  1 - czy do modułu regulacji solarnej SM1 można dołożyć sterownik innej firmy np Sterownik G-422 Hewalex który ma funkcję urlop lub tryb nocy w którym by się załączał i wychładzał wodę w nocy. SM1 z tego co przewertowałem instrukcję tego nie ma.
  2 - co to jest funkcja termostatu w module SM1. Jeżeli w adresie kodowym 08 max temp. wody w podgrzewaczu wody jest ustawiony na 60 C to w funkcji termostatu - adres kodowy 24 ustawić 50 c a wyłączenie - adres kodowy 25 na 60 C? Czy to w ogóle jest coś innego.
  3 - Rozumiem że przy osiągnięciu maksymalnej temper. w podgrzewaczu 60C pompka się wyłączy. Tak samo jeżeli wzrośnie temperatura w solarach do 130C w celu ochrony podzespołów. Czy zadziała zawór bezpieczeństwa jeżeli wzrośnie temperatura na solarach do 200C. Czy przykrywać solary?
  3 - ile czasu będzie chodziła pompka żeby wyrównać różnicę temperatury do 4 C między panelem a czujnikiem w zasobniku? 5 min, 30 min, 2 godz.? Zaobserwowałem że u mnie chodzi bardzo długo jakby miał problem z oddaniem przez wężownicę do zbiornika.
  4 - czy ustawianie ciśnienia 2,4 bara oraz przepływ 3 l/min jest dobre.
  Dziękuje za odpowiedzi.