Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi 100 c3 - Brak pierwszego biegu wentylatora.

08 Jun 2016 15:51 720 2
  • Level 11  
    Witam posiadam audi 100 c3 2.2 z klimatyzacją (która na razie nie działa).Mam problem z temperaturą otóż prawdopodobnie nie załącza mi się 1 bieg wentylatora.Termowłącznik sprawny i odpowiedni 3 pinowy,przy zwieraniu poszczególnych pinów w wtyczce na zapłonie włącza sie 1 i 2 bieg.Podczas jazdy w trasie temperatura to ok 95 stopni w korku to 103 i włącza się 2 bieg robiąc małe tornado pod maską.Dodam że wentylator jest sprawny ponieważ na zapłonie oba biegi działają a przy odpalonym silniku tylko 2.Gdy włączam klimatyzacje czasami włączy się 1 bieg lecz gdy wyłączę klimę to wentylator się nie kręci,
  • Level 27  
    Odpal auto i podaj prąd na tym termowłączniku, zobacz czy oba biegi się załączą, w tym aucie nic innego po drodze nie powinno być prąd powinien się przełączać i iść prosto do wentylatora chyba że jakiś bezpiecznik jest po drodze.
  • Level 11  
    Na odpalonym włączają się wentylatory na 1 i 2 biegu przy zwieraniu styków.Jakos ciężko mi wierzyć żeby 2 termowlacznik był uszkodzony zwłaszcza że poprzedni sprawdzałem w wodzie omomierzem i po kolei zwierał najpierw styk 1 biegu a później 2.Może po prostu czujnik temperatury na desce glupoty pokazuje w końcu to zamiennik .