Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Play - Jaka taryfa pod Yanosika ?

eurotips 08 Cze 2016 16:05 966 26
  • #1 08 Cze 2016 16:05
    eurotips
    Poziom 33  

Obecnie ma prepaid w T-Mobile i 50 Mb internetu za 5 zł/m-c starczyło mi na 4 h jazdy z włączonym Yanosikiem.

Przyszło mi do głowy takie coś: aby nie zmieniać operatora, nie przenosić numeru postanowiłem że przeznaczę jeden smartfon tylko pod to i kupię jakiś starter, w sumie nie będę go używał jako telefonu. Podpowiedzcie proszę jaką taryfę i u jakiego operatora kupić ? najlepiej prepaid ale nie ma sprawy, jak będzie korzystniej to umowę podpiszę.

• Pomocny post
    #2 08 Cze 2016 16:19
    piotrd76
    Poziom 17  

Aero2 (BDI) + pakiet za 2PLN/miesiąc. Na Ryśka spokojnie starcza na miesiąc używania, myślę że przy Yanosiku powinno być podobnie.
    PS. Minusem BDI jest to, że w dotychczasowej opcji ma być oferowane tylko do końca 2016.

• #3 08 Cze 2016 16:35
    tino2003
    Admin grupy GSM

Play na kartę formuła unlimited za 25zł bez ograniczeń do wszystkich sieci oraz 6GB internetu w pakiecie.

• #4 08 Cze 2016 17:58
    Rybus85
    Poziom 23  

Ja na Yanosiku trasy po kilkaset kilometrów i nigdy więcej nie miałem niż 20-30Mb. Niedawno trasa jakieś 600km i to samo...zeszło może z 8Mb

• Pomocny post
    #5 08 Cze 2016 18:08
    archi3
    Poziom 31  

tino2003 napisał:
    Play na kartę formuła unlimited za 25zł bez ograniczeń do wszystkich sieci oraz 6GB internetu w pakiecie.

A po co wogole placic? W tym przypadku najlepiej wychodzi virgin plus pakiet freemium za 0zl masz 30min 100sms i 300MB na janosika styknie.

• #6 08 Cze 2016 18:11
    Rybus85
    Poziom 23  

Ja się zastanawiam teraz nad NJU. 29zł wszystko nielimitowane i 15GB Internetu plus dodatkowe pakiety lojalnościowe. Znajomy ma ponad 30GB i dopłaca tylko 9zł za numer dziewczyny :)

• #8 08 Cze 2016 18:27
    Rybus85
    Poziom 23  

I teraz mam właśnie Play. Ale szukam czegoś tańszego i z dużą ilością Internetu :) Dlatego kupuję startery teraz i testuje 😎

• #10 08 Cze 2016 19:10
    Rybus85
    Poziom 23  

To co ludzie piszą o kiepskim zasięgu i zrywaniu połączeń to nie wiadomo czy prawda. Muszę sprawdzić. Jak będzie ok to już nie szukam dalej i czekam do końca umowy w Play :)

• #11 08 Cze 2016 19:16
    eurotips
    Poziom 33  

No własnie, to musi działać, nie lecę gdzie najtaniej, bo na piechotkę będę musiał wkrótce latać takie parcie na mandaty ostatnio na drogach,
    ale pakiet 50 Mb to ze wstydu powinni tego nie pokazywać w ofercie bo konkurencja w tej cenie to dzisiaj w Gb inni dają, d... po prostu robią z tych co latami u nich w sieci siedzą, ale to już ostatnia przedpłata była, zarejestrowałem numer i też będę przenosił, podpadli u mnie śmierdząco za te 50 Mb, teraz niech zobaczą ile kosztuje pozyskanie nowego klienta.

Aha jeszcze jeden szczegół, smartfon nie posiada modułu LTE,
    wymiana danych jest przez sieć 3G, czy to może oznaczać większe transfery ?

• #12 08 Cze 2016 19:32
    Rybus85
    Poziom 23  

Nie mam pojęcia jak jest przez 3G. Chyba podobnie. Ja teraz w Play mam 59(nielimitowane minuty i sms i 2GB Internetu). Ale czekam tylko jeszcze do przyszłego roku i papa :)

• #14 08 Cze 2016 20:33
    tino2003
    Admin grupy GSM

maurycy123 napisał:
    Oczywiście nie reklamuję PLAY.

To nie chodzi o reklamę tylko stwierdzenie faktów, Play na kartę ma na tą chwilę jedną z najlepszych i najtańszych taryf i to w ofercie na kartę no cóż można chcieć więcej niż wszystko no limit i 6GB internetu za 25zł. ?

• Pomocny post
    #15 08 Cze 2016 20:58
    Rybus85
    Poziom 23  

No konkurencja daje więcej. Play ma tylko ten plus że korzysta ze wszystkich sieci. A to spory plus. W sumie te 5-6GB to i tak sporo,ale za podobne pieniądze w konkurencji prawie raz tyle(NJU 15GB,Virgin chyba 12GB itd). Dlatego warto kupić starter za 5zł i sprawdzić co komu bardziej przypasuje :)

• #16 08 Cze 2016 21:20
    eurotips
    Poziom 33  

No to widzę że w dobrą stronę idę, też kupię kilka starterów i będę wyrzucać jak skończy się limit, chyba takiego rozwiązania żadna taryfa nie przebije, przy telefonie takie coś nie przejdzie bo znajomi nie będą nadążali za zmianami ale do Janosika to super opcja, żadna sprawa że nikt do mnie na ten nr nie zadzwoni bo do rozmów mam inny i pewno nie będą odbierać również moich telefonów bo teraz każdy odrzuca połączenia spod nieznanych numerów, te minuty ze starterów to przepadną ale pal licho z nimi.

• #17 08 Cze 2016 21:25
    maurycy123
    Poziom 32  

Rybus85 napisał:
    Play ma tylko ten plus że korzysta ze wszystkich sieci. A to spory plus.
    Dokładnie. Co z tego, że mam ileś GB jak zasięgu brak? Czasami zdarza się, że muszę wejść w tryb "of line" i ponownie w "on line" żeby mieć transmisję danych. Ale najczęściej sam to robi.

• Pomocny post
    #18 08 Cze 2016 21:29
    tino2003
    Admin grupy GSM

eurotips napisał:
    No to widzę że w dobrą stronę idę, też kupię kilka starterów i będę wyrzucać jak skończy się limit,

W takim układzie to możesz kupić jak dobrze poszukasz startówki z T-mobile w cenie 3zł za sztukę gdzie na start dostajemy 1GB internetu. U mnie tych starterów ostatnimi czasy sporo schodzi gdyż kupują je głównie dzieciaki do tabletów.

• #19 08 Cze 2016 21:54
    eurotips
    Poziom 33  

I to chyba najlepsza podpowiedź w mojej sytuacji,
    pochodzę i poszukam tych starterów z 1Gb na start.

• #22 09 Cze 2016 14:27
    kris_neofonik.pl
    Poziom 11  

Do Yanosika, zwłaszcza jak się sporo jeździ, to żadna taryfa nie jest potrzebna.
    Urządzenie Yanosik DVR:
    http://sklep.rabacik.pl/yanosik/1803-yanosik-...5908227379044.html?search_query=dvr&results=2
    I do tego kupujemy za 99 zł / 6 m-cy transfer. Ilość danych nie istotna.
    No i nikt na to nie zadzwoni w czasie jazdy (czyli navi nie zniknie bo trzeba odebrać rozmowę).
    Taniej:
    Yanosik GT:
    http://sklep.rabacik.pl/yanosik/1801-yanosik-...kierowcy-antyradar-gratisy-5908227379020.html
    Transfer 99 zł / 12 m-cy.

• #23 09 Cze 2016 15:53
    tele_sim
    Poziom 33  

kris_neofonik.pl napisał:
    I do tego kupujemy za 99 zł / 6 m-cy transfer. Ilość danych nie istotna.

Przecież taniej wychodzi kupując startery :P do telefonu.
    No i nikt na to nie zadzwoni w czasie jazdy (czyli navi nie zniknie bo trzeba odebrać rozmowę).

Jak nie podasz nikomu nr to raczej nie bedzie dzwonił, a jak przez przypadek to nic się nie stanie takiego jak wyskoczy okno rozmowy :D

• #24 09 Cze 2016 16:00
    kris_neofonik.pl
    Poziom 11  

zwłaszcza jak się sporo jeździ

Biega o to, że nie trzeba liczyć danych. Do sporadycznych wypadów raczej apka + dane.

• #25 10 Cze 2016 16:00
    pawel1148
    Poziom 17  

Co do playa to nie do końca jest tak że oferuje on zasięg 4 sieci. To tylko taki chwyt marketingowy. Z tego co kojarze przez dłuższy czas oferował internet tylko z Tmobile i z własnych nadajników. Która sieć ma największy zasięg zależy od województwa. U mnie np. najlepiej spisuje sie w tej kwestii Plus.

To jakiego operatora wybrać zależy od Twoich osobistych potrzeb. Nie sądze by Janosik był w stanie zużywać ponad 1GB danych na miesiąc. Jeśli dzwonisz mało, polecam plusa na karte- płacisz 50zł raz na 3 miesiące i włączasz jedynie 1GB transferu. Albo też bierzesz pakiet za 25zł z nielimitowanymi rozmowami i internetem 0,5GB (bo chyba nikt już nie pisze SMSów 200 na miesiąc by mieć ,,nielimitowane".)
    Jak mieć pakiet za 25zł/msc+dodatkowy pakiet internetowy za 16zł msc ?? To jest dosyć proste tylko musisz doładowywać przez internet(widzę że dzisiaj nie ma bonusu, ale zwykle jest bonus +50% za doładowanie przez internet(100% za pierwsze) i mieć włączoną opcje (5doładowanie gratis co daje +25%). Ja ostatnio za jedno doładowanie dostałem bonus +95%. Te promocje z bonusami pojawiają sie od 2 lat już.
    Wiec jak doładujesz w odpowiednim momencie przez internet za 16zł/msc możesz mieć darmowe rozmowy+ internetu sobie jeszcze dokupisz do tego 0,5GB.

Jeśli chcesz mieć spokój z doładowaniami tego typu to też ciekawą opcja jest heyah na abonament tylko tutaj jest tani unlimited z nawet 6GB internetu przy czym jedynym problemem tej sieci jest brak salonów (mają jeden w polsce), ale wszystko załatwisz internetowo. Część rzeczy tez można sprawdzić/załatwić w salonie Tmobile, ale nie w każdym salonie Tmobile są na tyle uprzejmi by coś dla Ciebie zrobić-nie mają takiego obowiązku.

Play Orange i Tmobile to jedne z najdroższych sieci w Polsce i większości osób wystarczyło płacić 16zł/msc a wciska sie im pakiety za 50-60zł, których oni nie wykorzystują.

• #26 10 Cze 2016 16:12
    tino2003
    Admin grupy GSM

Jeszcze jedna oferta godna uwagi to Heyah na kartę z pakietem [dzień internetu za 0,28zł po wpisaniu *100*815#] W takim pakiecie wychodzi 8,4zł miesięcznie. :)

• #27 11 Cze 2016 09:58
    czarny_alibaba
    Poziom 17  

tino2003 napisał:

W zupełności wystarczy ta oferta w Play

Yanosik jest spoko ale jest jeszcze Rysiek – jako aplikacje antyradarowe :idea:

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo