Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

co zrobić aby polepszyć sygnał satelitarny

08 Cze 2016 21:56 1713 5
  • Poziom 11  
    Witam mam sprawę potrzebuje pomocy posiadam czasze satelitarna 90cm Famaval aluminiowa konwerter inverto octo antena ma 7 Lat konwerter ze 4lata mam podłączone w tej chwili 3telewizory
    1.telewizor +dekoder Ariva 250 combo długość kabla od konwertera do telewizora to ok35metrów biały rg-6u działa dobrze
    2. telewizor +dekoder Ariva 253 combo długość kabla od konwertera do telewizora to ok30metrów kabel televes pe100 działa dobrze
    3.Telewizor LG z wbudowanym tunerem satelitarnym.Długość kabla około38 metrów rg-6u biały około i z tym mam problem jak są wiatry deszcz itp.z pozostałymi telewizorami też jest taki problem ale znacznie mniejszy da się oglądać ale z telewizorem lg to tragedia dodatkowo zauważyłem smużenie w telewizorze lg dodam ze kable mają 5 lat najmniejsze problemy są z telewizorem z dekoderem ariva 253 combo tam jest kabel televes pe100 czarny teraz pytanie czy warto inwestować w wzmacniacze takie na kabel.Dodam że antena jest ustawiona na Hotbird precyzyjnie na mierniku pokazuje siła od 80%-85 a jakość 83%-88% w zależności od transpondera a na tv lg pokazuje siła 94%-98% jakość 95%-100% a na ariva 250i 253 pokazuje siła 90% a jakość od 73%-85% zależy od transpondera i teraz nie wiem co robić zamontować większą czasze np 120cm czy wystarczy wymienić kabel a może zamatować wzmacniacz sygnału taki na kablu a co do czaszy satelitarnej 120cm podobno jest bardzo dobra tylko są problemy z ustawieniem dobrego sygnału proszę o pomoc
  • Poziom 33  
    Witam
    Parametry które podajesz dla siły sygnału i jakości są bardzo dobre, ale wiadomo że to są parametry "z beretu", dla nieboszczki :) Wizji podłączyłem do tego samego kabla dwa tunery Philipsa po kolei, na jednym jakość 70%, na drugim 32%.
    Odchyliłem lekko antenę, oba zrywały obraz w tym samym miejscu mimo zupełnie innych parametrów.
    Odradzam wzmacniacze, podnoszą co prawda poziom sygnału, ale pogarszają stosunek sygnał/szum, dla tej długości kabla wzmacniacz nie ma racji bytu.
    Po pierwsze należy ustawić dobrze antenę, potem wyregulować skłon konwertera i pooglądać efekty, jeśli to nie pomoże to najlepszą metodą jest zmiana anteny na większą.
    :D Pozdrawiam
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.
  • Poziom 11  
    PiotrPitucha napisał:
    Witam
    Parametry które podajesz dla siły sygnału i jakości są bardzo dobre, ale wiadomo że to są parametry "z beretu", dla nieboszczki :) Wizji podłączyłem do tego samego kabla dwa tunery Philipsa po kolei, na jednym jakość 70%, na drugim 32%.
    Odchyliłem lekko antenę, oba zrywały obraz w tym samym miejscu mimo zupełnie innych parametrów.
    Odradzam wzmacniacze, podnoszą co prawda poziom sygnału, ale pogarszają stosunek sygnał/szum, dla tej długości kabla wzmacniacz nie ma racji bytu.
    Po pierwsze należy ustawić dobrze antenę, potem wyregulować skłon konwertera i pooglądać efekty, jeśli to nie pomoże to najlepszą metodą jest zmiana anteny na większą.
    Pozdrawiam

Witaj dzięki za odpowiedz tak sobie myślałem że te wzmacniacze to tylko zabawka co do ustawienia anteny to ustawiałem miernikiem Cyfrowy miernik sygnału satelitarnego AX SF-4 i wiem że trzeba też regulować konwerterem a to że na jednym dekoderze są takie parametry a na innym inne to wiem bo sam sprawdziłem zastanawiam się czy wymiana kabla na televes pe100 coś pomoże czy nie lepiej zmienić czasze tylko że mam ją zamontowaną na płaskim dachu i dodatkowo stoi drzewo i przy tej 90cm jakoś się ogląda a jak zamontuje 120cm nie bęnde musiał przestawić anteny bo wtedy miałbym problem bo nie bardzo mam gdzie ją odsunąć a i jeszcze jedno co z konwerterem invereto otco będzie on pasował do czaszy 120cm no i ciekawe czy jest duża różnica zmieniając czasze z 90cm na 120cm
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Wygląda na to, że parametry sygnałów masz dobre a na deszcze, śnieg itp. "przeszkody" nie ma siły. Skoro podałeś jeszcze wiatry to może i to drzewo " miesza".

Cytat:
    mam problem jak są wiatry deszcz itp.
    i dodatkowo stoi drzewo
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Witam
    Co do średnicy anteny, to powierzchnia anteny 1,2m w stosunku do 90cm jest około 1,8 raza większa, więc wzrost sygnału będzie znaczny.
    Dobrze wykonana antena 1,2m ma też mniejszy "kąt widzenia", ostro reaguje na precyzję ustawienia, ale nie ma problemów z jej ustawieniem.
    Pogoda nie powinna wpływać na odbiór, nawet na moim terenie gdzie sygnał jest najmniejszy w Polsce na dobrze ustawionej antenie 90cm problem nie powinien występować, zdarzały mi się kłopoty z odbiorem kilka godzin w roku przy pogodzie przy której nawet psa się nie wygania :).
    Czasami kłopoty z odbiorem wynikają z prostego powodu, w okolicy świąt koło południa słońce jest na wysokości satelity, zaniki sygnału trwają chwilkę, ale rozumiem że problem występuje teraz i raczej Cie nie dotyczy.
    Wspomniałeś o drzewie, na to nie ma siły, trzeba przestawić albo antenę albo drzewo :).
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Sprawa rozwiązana wymiana kabla na televes t-100 pe i dodatkowo wszystkie złączki ze zwykły F na F zaciskane no i dorobiłem dodatkowe usztywnienie anteny i pomogło :-) Dzięki za pomoc