Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krups xp2050 - Nie grzeje płyta ekspresu przelewowego

brzozman 09 Cze 2016 01:10 690 3
 • #1 09 Cze 2016 01:10
  brzozman
  Poziom 6  

  Witam
  Problem dotyczy ekspresu przelewowego mianowicie przez krótki czas podczas eksploatacji ekspres przeciekał na pokrywie zamykającej zbiornik. Woda wydostawała się spod uszczelki i spływała po tylnej ściance. Po pewnym czasie płyta przestała grzać oraz ekspres nie przelewa wody. Czy te dwa objawy są efektem uszkodzenia płyty czy jest to zbieg dwóch niezależnych usterek. Dodam że po otwarciu ekspresu okazało się za woda dostawała się do wewnątrz i zalała cała instalację elektroniki.
  Dziękuję za wszelkie sugestie

  0 3
 • #2 09 Cze 2016 21:11
  nioop

  Specjalista AGD

  Woda wyciekająca z zawiasu klapy części przelewowej to norma, trudna do zwalczenia, wada fabryczna tych ekspresów..

  Nic do rzeczy nie ma tenże wyciek do działania grzałki..

  Po otwaciu spodu na pewno ujrzałeś ogrom kamienia i wilgoci - Nie, to nie jest z wycieku po ściance.. Przyczyny są różne, czasem nie trafia do tacki ociekowej , czasem wyciek z termobloku czy też dziurawa grzałka częsci przelewowej..

  0
 • #3 09 Cze 2016 22:35
  brzozman
  Poziom 6  

  Tak ujrzałem ogrom kamienia i wilgoci :(
  Zalana była też kostka z kabla zasilającego i chyba robiła zwarcie bo ekspres pracował non stop po włożeniu wtyczki do gniazda.
  Btw czy wymieniając płytę grzewczą załatwię sprawę nie działającego przelewu czy szukać jakiejś pompki?
  Część znalazłem na north.pl za jakieś 35 zł

  0
 • #4 10 Cze 2016 00:01
  nioop

  Specjalista AGD

  Hmm..

  Pomijając fakt, ze model ten nie należy do udanych i pomijając kwestie opłacalności naprawy niematerialnej :) Jeżeli chciałbyś używać części przelewowej która to jest stosunkowo dobra w tym modelu, to w pierwszej kolejności proszę o zapoznanie się z zasadą działania ekspresów przelewowych w internecie.. To podstawa, działanie jest bardzo proste a o wiele łatwiej będzie Ci szukać ewentualnych przyczyn.. Ja natomiast w pierwszej kolejności sprawdził bym bezpiecznik termiczny multimetrem, często "siada" gdy zbraknie wody w zbiorniku.

  0