Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a6 b5 - Audi a6 b5 pompa paliwa traci ciśnienie

09 Cze 2016 05:51 1632 26
  • Poziom 4  
    Witam, może ktoś już miał podobny problem z audi a6 b5... Kupiłem niedawno i wszystko gra pięknie tylko nie pompa paliwa :/ wymieniłem jedną i pochodziła może z 2 tygodnie i z 4 barów zostało jej 0.8 tak ze nawet odpalić auta nie mogłem... Oddałem na reklamację przysłali drugą założyłem i chodziła może z 2 dni aż wylaczyła się i nie chce się załączyć. Byłem wczoraj u mechanika coś poruszał kabelkami i działała ale po kilku godzinach znowu nie daje oznak życia. Już nie wiem jaka może być przyczyna mechanik też nie bardzo się co może być przyczyną. Dodam że na gazie śmiga bardzo dobrze a na benzynie się dławi i w ogóle siły nie ma :/ na ktoś jakiś pomysł na naprawę tej usterki??
  • Poziom 4  
    Właśnie dochodzi 12v pompka się załącza na chwilę ale jak chce odpalić auto to niestety pompka nie podaje benzyny...
  • Poziom 4  
    Benzyny jest ponad pół zbiornika, filtr wymieniony a pompka już 3 nowa i jak ją założę to jest dobrze a po kilku godzinach znowu nie działa:/
  • Poziom 43  
    Nowa firmowa pompka nie pada po kilku godzinach jeśli jest paliwo.
  • Poziom 43  
    No pomijam że sitko musi być :)
  • Poziom 4  
    Sitko jest i żadnego syfu nie ma w srodku więc przyczyna musi być inna... Dziwne że kilka godzin działa a potem umiera a jak ją wyjme i podłącze od nowa to chodzi znowu ta kilka godzin i od nowa taka sama sytuacja aż z tych 4 barów nie będzie a stanie nic wydmuchać.
  • Poziom 43  
    Kup Boscha-a ,VDO, ew. Magneti ,Walbro.
  • Poziom 4  
    A może to wina sterownika pompy paliwa??
  • Poziom 43  
    Nie ma czegoś takiego raczej tylko przekaznik. Pompa ma chodzić i pompowac cały czas w trakcie pracy silnika. Wyjątek tdi 2.5 gdzie przepompowuje paliwo na rezerwie.
  • Poziom 4  
    Właśnie o przekaźnik mi chodziło :) Ale chyba gdyby był uszkodzony to w ogóle by pompka nie działała??
  • Moderator Samochody
    Jak w baku zamiast benzyny jest jakieś g...o niewiadomego pochodzenia to tak będzie. Robiłem kiedyś w ciągu tygodnia 3 L-ki. Właścicielka szkoły kazała tankować instruktorom gdzieś na taniej stacji, efekt był taki, że pompy się pozacierały (dwie na amen, trzecia jeszcze działała, ale paliła bezpiecznik 15A (normalnie pobiera ok 4A))
  • Poziom 4  
    Wszyscy moi znajomi tankuja na tej stacji i nikt nie ma żadnych problemów:) jak wymieniałem poprzednio pompke to też mi paliło bezpiecznik czapy czas ale po wymianie już nie pali bezpiecznika i co gorsza samochód też nie odpala:/
  • Poziom 4  
    Teraz mam taki problem że pompa nie działa Gdy jest w zbiorniku a Gdy ja odkrece i jest zanurzona w benzynie tylko nie dokrecona to działa normalnie... Wąż na pewno nie jest nigdzie zagiety
  • Poziom 4  
    O to chodzi że wszystko jest dobrze podpiete i po skreceniu pompka przez chwilę się załącza i nagle ją odcina i nie podaje benzyny
  • Poziom 4  
    Jeżeli ją włoże do zbiornika i skręce tak jak powinna być to nie działa ale jeżeli ją podepne i wloze do zbiornika i nie zakręce ją od góry tym korkiem tylko jest luźno w zbiorniku wtedy działa normalnie... Jaką może być tego przyczyna?? Przecież chyba się nie zapowietrza bo nie ma możliwości takiej
  • Poziom 4  
    Już odwiedziłem 3 mechaników i żaden nie spotkał się z takim problemem i nikt nie potrafi mi pomóc
  • Poziom 4  
    Napięcie dochodzi ponieważ odpala i pochodzi może z 5 sek i gaśnie a potem już nie mogę odpalić auta... Jak odkrece korek wyjme i włoże pompke ale jej nie zakręce od góry to chodzi normalnie i nie ma żadnego problemu:/
  • Poziom 43  
    Podciśnienie w zbiorniku sie robi?? Pompa dociskana jest do dna sitkiem??
  • Poziom 4  
    Raczej jest dociskana bo jak wkładam to wchodzi na swoje miejsce i dalej jej nie mogę wcisnąć