Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Quad 110 - Brak iskry - Nie da się odpalić

09 Jun 2016 09:08 10767 11
  • Level 2  
    Witam
    Kupilem quada 110 ktory stal 2lata
    I teraz jak probuje go odpalic nie ma iskry

Modul i cewke podmienialem z innego quada wiec to nie w tym problem

Napiecie z silnika na modol (kabel czarnoczerwony) wynosi 22V ,a rezystancja na (kablu bialo niebieskim) 120omow

Co moze byc jeszcze przyczyna braku iskry
    I jeszcze jakby ktos wiedzial jak podpiac instalacje na krotko zeby ominac stacyjke itp zeby sprawdzic tylko czy iskra jest
  • Helpful post
    Level 39  
    Odłącz biało czarny przewód na module. Odpowiada on za gaszenie po wyłączeniu stacyjki,pojawia się na nim wtedy masa. Na moduł powinny wchodzić sygnały:masa z silnika,impusy masy z impulsatora w momencie kręcenia, napięcie z magneto,sygnał masy gaszenia,oraz przewód na cewkę. Trzeba to posprawdzać.
  • Level 2  
    Przy module sa te kable co wypisales i wypialem ten czarno bialy (stacyjke)

I na kablu wychodzacym z modulu (zolto czarny ) co idzie do cewki gdy jest odpiety jest na nim 2V podczas krecenia silnikiem a gdy go podepne pod cewke jest na nim 0.20V
  • Level 39  
    A wejscia wszystkie są? Jak tak to moduł padł i nie daje napięcia.
  • Level 2  
    Problem rozwiazany..
    Po przekrzywieniu kostki na module wszystko dziala
  • Level 39  
    Podociskaj i poczyść styki,nalot jest .
  • Level 10  
    Witam,
    Mam identyczny problem, i nie mogę dojść do rozwiązania.
    Wymieniłem,cewki i czujnik położenia wału te pod deklem, moduł, cewke, przewód WN, świece a iskry jak nie było tak nie ma....
    Quad też stałokoło 2 lata nieużywany.
    Do modułu dochodzi masa silnika rezystancja 0,
    Przewód czarno czerwony -napięcie przy kręceniu 24V przemienne,
    Odłączyłem przewód biało czarny zgodnie z zaleceniami,
    Przewód od czujnika niebiesko biały rezystancja 130 ohm. -Czy powinno dochodzić jakieś napięcie?
    Na przewodzie który idzie do cewki nie pojawia się żadne napięcie... - jakie powinno być?
    kończą mi sie pomysły co można sprawdzić....

Dodam że quad ma alarm.
  • Level 39  
    Sprawdź co odcina alarm, odłącz blokadę jeśli jest i zewrzyj przecięte przewody.
  • Level 10  
    Dzięki masz u mnie piwo :) blokada była już zwarta tyle że nie stykało,a sprawdzałem to kilka razy , ech elektryka.. :P

Teraz iskra jest ale paliwo nie dochodzi.. czy jest jakaś blokada dopływu paliwa? czy to już kwestia zapchanego gaźnika?
  • Level 10  
    Gaźnik przeczyszczony, jest ok.

Powracając do elektryki, to jednak nie była blokada. To kwestia odłączonego przewodu od stacyjki. Po podłączeniu go znowu nie pali, a na odłączonym nie ma jak go później zgasić. Alarm cały czas jest odłączony. Podejrzewam padnięty wyłącznik prądu. Czy dobrze myśle?
  • Level 39  
    Jeżeli z odłączonym pali ,a z podłączonym nie to stacyjka podaje na niego cały czas masę.