Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Adobe Flash - Windows 7 Błąd podczas instalacji Adobe Flash CS5

mborkowski 09 Jun 2016 09:33 4128 1
    mborkowski
    Level 9  
    Witam,
    Mam dość nietypowy problem. Posiadam legalną wersję Adobe Flash CS5 zakupioną parę lat temu. Używałem programu do robienia głównie banerów animowanych na strony swoich klientów. Później z racji tego, że zacząłem mieć bardziej zlecenia na filmowanie oraz videomontaż zakupiłem wraz z kamerą program Sony Vegas Pro 10 i montuję nagrywane filmy. W między czasie reinstalację, gdyż padł dysk w moim kompie. I Flasha już nie instalowałem.
    W zeszłym tygodniu zadzwonił do mnie klient w związku z nowym zleceniem i tutaj niespodzianka właśnie animacją na stronę. Odkopałem więc program Adobe FLash CS5 i zapuściłem instalację. I tutaj niespodzianka. Instalacja przebiegła pomyślnie do 100% leczy po instalacji wyskoczył komunikat, że niektóre aplikacje nie zostały zainstalowane m.in. właśnie Flash :O Ja byłem w szoku. Odinstalowałem to co się zainstalowało, po czym zrobiłem restart kompa i ponowiłem instalację. Pech (tak mi się wydaje) chciał, że podczas restartu Windows (a mam Windowsa 7) dokonał jakiejś aktualizacji. Po uruchomieniu systemu i rozpoczęciu instalacji (w wersji Uruchom jako administrator...) od razu wyskoczył komunikat, tutaj cytat:' Xenocode Virtual Desktop, The application was unable to load a required virtual machine component. Please contact the publisher of this application form more information.". Jestem w jeszcze większym szoku.
    Myślę sobie więc tak. Pobiorę jakąkolwiek wersję flasha Triala, może pozwoli mi zrobić zlecenie dla klienta i najwyżej później będę się zastanawiał czy stać mnie na jakąś aktualną wersję. I tutaj szok mój powiększył się jeszcze bardziej. Pobrałem w wersjach trial Flash CS3, CS4, CS6, nawet CC2015 i przy próbie uruchomienia każdej instalacji wyskakuje poniższy błąd.
    Pytałem wujka Googla, o co chodzi. Znalazłem artykuł, w którym ponoć w takiej sytuacji miało odinstalowanie kilku aktualizacji. W sumie chyba około 8 czy 9. Zrobiłem i nic.
    Pobrałem więc inny program do animacji, o nazwie Pencil 2D czy jakoś tak. Napociłem się, bo Flash jednak jest dużo wygodniejszy. Na szczęście zlecenie zrobiłem, ale wciąż nie daje mi spokoju co jest albo z tym moim Flashem CS5, albo z moim Windowsem 7. Czy to już naprawdę takie archaizmy, że nie da się na nich pracować?
    Będę zobowiązany za Wasze sugestie co powinienem w temacie zrobić.
    Pozdrawiam Mariusz
    mborkowski
    Level 9  
    Czy może ktoś spotkał się już z taką sytuacją?