Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6C5 - Schemat kostki lampy przedniej w Audi A6C5

09 Cze 2016 10:02 7368 14
  • Poziom 13  
    Witam. Mam pytanie, czy zna ktoś schemat kostki przedniej lampy audi A6C5? Chodzi mi o rozpiske poszczególnych kabli:
    2x gruby brązowy
    2x biało-brązowe
    2x żółto-biale
    1x żółto-czerwony
    1x zielono-czarny
    1x szaro-czerwony
    Potrzebuje wiedzieć które idą do kierunków, postojowki, krótkich i długich. Ewentualnie może ktoś umie mi wytłumaczyć bez schematu.. Sprawdzalem miernikiem ale nie mogę sobie poradzić... Chodzi mi o to, że tam jest soczewka a podpinam inne lampy w których jest żarówka h4. Z góry dzięki Audi A6C5 - Schemat kostki lampy przedniej w Audi A6C5
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Nie ma to znaczenia jaka lampa prócz tego że inne żarówki. Bierzesz żarówkę ok 10 W z dwoma kablami i jeden kabel dotykasz do masy drugim szukasz napięcia na kablach włączając pokolei kierunki, mijania, drogowe, postój. Brązowy gruby to masa.
  • Poziom 13  
    Czyli przypuśćmy, że włączam postój i szukam gdzie jest napięcie, włączam mijania i szukam napięcia itd ? A nie miały ktoś schematu, żeby zawęzić/przyspieszyć szukanie?
  • Poziom 38  
    Ustalenie od czego jaki kabelek to kwestia 10 minut wiec schemat raczej potrzebny. Dłużej trwa zarobienie kostek niż samo szukanie.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Kolory które podałeś to kolory z kostki auta?
    Nie zgadzają się

Audi A6C5 - Schemat kostki lampy przedniej w Audi A6C5
  • Poziom 13  
    Tak, to jest oryginalna wtyczka do lampy nic nie przerabiania tylko odcięta i przygotowana do połączenia. Może być taka sytuacja, że był xenon i będą inne kolory ? Nie mam starych lamp dla porównania...
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    W czasie gdy piszesz posty 09 Cze 2016 10:02 - 09 Cze 2016 11:21 już byś miał to dawno złożone.

Tak jak koledzy radzili wcześniej.
    Żarówka jedną stroną do masy.
    Zapalasz pozycyjne i szukasz napięcia
    Zapalasz mijania, zapalasz drogowe i kierunkowskaz

Po temacie
  • Poziom 13  
    Dobra, wielkie dzięki za pomoc. Jak będą jakies problemy to się jeszcze odezwe wieczorem :)
  • Poziom 13  
    Witam. Po próbie z kablami udało mi sie znaleźć przewody gdzie co idzie a nawet udało mi się je padpiąć do lampy w odpowiedniej kolenosci, że wszystko świeci jak trzeba. Prawie.. Problem wygląda tak, że gdy włączam zapłon świecą mi postojowki i krótkie.. później przy włączanie po kolei świateł świecą jak potrzeba. Zauważyłem również, że z tych 3 grubych brązowych kabli wygląda, że idzie plus.. I myślę, że tu jest przyczyna tylko pytanie czemu tak jest ? Co może być na odwrót podpiete?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Nie ma dołożonego jakiegoś modułu automatycznych świateł?

W C5 chyba występowało to jako opcja.
  • Poziom 13  
    Według mnie wiązka jest oryginalna i nie kombinowana. Sprawdzalem ją i wlożyłem do 80 razem ze swapem. Tak to właśnie wygląda jakby było automatyczne włączanie ale na włączniku świateł nie ma symbolu automatycznych świateł. Może być takie coś oryginalne?
  • Poziom 20  
    Cytat:
    Ewentualnie może to być najzwyklejsza zworka założona na piny w samym włączniku (np. pin TFL może być zwarty z innymi i wtedy światła własnie tak działają)

google i hasło "A6 C5 szwedzkie światła"

Sprawdź czy przy odpalaniu światła gasną.
    Jeżeli tak to masz tą opcję.
  • Poziom 9  
    witam

a czy ktoś może posiada rozpiskę-schemat tylnych świateł Audi A6 C5 kombi?
    Czyli który kabel za jakie światło odpowiada?Lewa +prawa strona
    Muszę podłączyć wiązkę haka i przydałaby się szybka rozpiska.
    Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    p1pp3n napisał:
    witam

a czy ktoś może posiada rozpiskę-schemat tylnych świateł Audi A6 C5 kombi?
    Czyli który kabel za jakie światło odpowiada?Lewa +prawa strona
    Muszę podłączyć wiązkę haka i przydałaby się szybka rozpiska.
    Pozdrawiam

Nie wszystko zrobisz po schemacie kwestia znalezienia od czego który przewów to raptem czas napisania tego postu. Probówka w rękę i do roboty, jeden koniec probówki do masy, włączasz po kolei światła drugim szukasz i po robocie.
  • Poziom 9  
    Witam
    dla tych którzy będą robić może się przyda.
    prawa strona:
    biały -masa
    brązowy-światła pozycyjne prawe- biało czerwony w aucie
    zielony-prawy kierunkowskaz-czarno zielony w aucie
    lewa strona:
    żółty-lewy kierunkowskaz-(drugi od lewej)czarno fioletowy
    czarny-światła pozycyjne lewe-(czwarty od lewej) biało czarny
    czerwony-hamulec-(piąty od lewej czyli dwa połączone)czerwony
    niebieski-przeciwmgielne- u mnie na kostce obok(nie widać na zdjęciu)-szary
    Pozdrawiam może się przyda