Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kurs wideo z Elektroniki / AVR Atmega16 / ARM STMF107vc

avrkwiat 09 Jun 2016 10:27 1701 0
Computer Controls
 • #1
  avrkwiat
  Level 10  
  Witam już kilka lat temu, będąc jeszcze nieświadomym studentem stworzyłem stworzyłem stronę internetową Link na której pokazywałem jak zabrać się za programowanie i elektronikę.

  Teraz mając już trochę większe doświadczenie niż wtedy postanowiłem stworzyć kursy Wideo z elektroniki i programowania. Oczywiście wideo są bezpłatne i zawsze będą bezpłatne. Stanową moje portfolio dla moich przyszłych pracodawców oraz swoistą pamięć zewnętrzną dla mnie i moich uczniów.

  Kursy które są już dostępne:
  ELEKTRONIKA:
  Playlista:
  Link
  0) Jak zbudowane są komputery:  1) Płytka stykowa, prawo Ohma, multimetr  2) Prąd przemienny, stabilizatory, własne zasilacze:  3) Tranzystory bipolarne i mosfety oraz budowa stabilizatora na tranzystorach:  4) Bramki logiczne na tranzystorach:  5) Sygnały prostąkątne na tranzysotrach i ALU:  6) Przetworniki AC i CA, wzmacniacze i komparatory oraz zwojnice:
  Programowanie AVR/ARM w C:
  playlist:
  Link

  Programowanie AVR na Atmega16 i Atmel Studio:
  1) Ogólne filmy odnośnie programowania:


  2) Atmel Studio, fusebity, Atmega16 i rejestry DDRx i PORTx  3) Tworzenie własnych bibliotek cz1, maski itp:  4) wyświetlacz 7 segmentowy:  5) Rs232 wysyłanie danych do komputera:  6) RS232 przerwania i odbieranie danych z komputera:  7) Przetworniki ADC w atmedze16:  8) Transmisja SPI, czyli przesyłanie danych do innych urządzeń:  9) Standardowy timer w Atmedze16:  10) Watchdog:
  Programowanie ARM na przykładzie STM32F107vct6 i darmowego środowiska CooCox IDE:
  1) Jak skonfigurować CooCox IDE i wgrywać program do procka:  2) Nasz pierwszy program, czyli konfiguracja zegara i używanie GPIO:  3) Używanie bibliotek na przykładzie lcd alfanumerycznego LCD44780:  4) Przerwania i zdarzenia:  5) Watchdog:  6) Przetwornik ADC:  7) RS232:  8) Systemowy zegar:
  Co jakiś czas wgrywam nowe filmy (chronologia taka jak na stronie internetowej). Do wakacji znajdzie się tam programowanie ARM i raspberry Pi.

  Programowanie obiektowe w JAVA:
  playlist:
  Link
  1) Słowa kluczowe static, class, extends, super, method, this, construct:  2) Listy i tablice:  3) obsługa wyjątków:  4) Bazy MSSQL:
  Na moim kanale możecie znaleźć wiele innych interesujących projektów takich jak Tester Płytek PCB na RPI:  Grę szkolną napisana w Unreal Engine 4:  Sterowany samochód za pomocą bluetooth i akcelerometra:  Samochód sterowany za pomocą serwera http:  samochód sterowany za pomocą pilota RC5:
  oraz mój inteligentny dom, który można przetestować online na stronie:
  iqhome.avrkwiat.nstrefa.pl

  Z góry dziękuję za wszelkie uwagi oraz propozycje współpracy.
  Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
 • Computer Controls