Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Koszyk na baterie 2×18650 jakie ma połączenie?

jhryciow195 09 Cze 2016 14:21 939 6
  • #1 09 Cze 2016 14:21
    jhryciow195
    Poziom 2  

Witajcie. Zabieram się do budowy boxa moda i musze wszystko podłączyć równolegle. Zakupiłem koszyk :
    Możecie mi powiedzieć jaki ma połączenie. Jesli szeregowe to czy da się jakoś je zmienic na rówoległe. Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

• #2 09 Cze 2016 14:35
    tomrom1985
    Poziom 29  

Nie bardzo rozumiem. Baterie w koszyku połaczone są w szereg czyli zacisk + potem - + zacisk -. Bez lutowania nie zmienisz na równoległe. Trzeba pozbyć się połaczenia między - i + a potem dorobić konektorki do podłączania.

• #3 09 Cze 2016 14:38
    Xantix
    Poziom 39  

To koszyk na dwa ogniwa - połączenie jest szeregowe.

jhryciow195 napisał:
    Jesli szeregowe to czy da się jakoś je zmienic na rówoległe.

Da się - trzeba się tylko troszkę pobawić - rozciąć blaszkę u dołu koszyka i dolutować na dole dwa przewody do tych styków potem te przewody podłączyć do siebie + do + a minus do minusa. I gotowe. Jednak dobrze radzę - kup gotowy koszyk na ogniwa połączone równolegle - z tą przeróbką szkoda zachodu.

• #4 09 Cze 2016 14:46
    Freddy
    Poziom 43  

jhryciow195 napisał:
    Możecie mi powiedzieć jaki ma połączenie.
    Tak trudno sprawdzic samemu? Nie potrafisz popatrzyć sam?
    Na forum od jakiegos czasu szerzy sie strasznie lenistwo :D. Wszyscy chca gotowca, a zero własnej inwencji.

• #5 09 Cze 2016 14:47
    jhryciow195
    Poziom 2  

Dziękuje za szybką odpowiedź. Mógłby ktos pokazać mi jak ma wyglądać koszyk po "operacji"? Bede wam bardzo wdzięczny :)

• #6 09 Cze 2016 14:50
    Freddy
    Poziom 43  

Jeśli nie wiesz tak podstawowych rzeczy, to jak chcesz zbudowac swojego boxa?

• #7 11 Cze 2016 09:16
    krru
    Poziom 32  

jhryciow195 napisał:
    Dziękuje za szybką odpowiedź. Mógłby ktos pokazać mi jak ma wyglądać koszyk po "operacji"? Bede wam bardzo wdzięczny :)

To są dwa koszyczki - górny ma połączenie równoległe, dolny szeregowe.Jak widać inny jest kierunek wkładania akumulatorów, co będzie trudno zmienić. W zasadzie najprościej będzie jak dorobisz oddzielnie wyprowadzenia obu akumulatorków. Trzeba przeciąć to połączenie widoczne wewnątrz koszyczka "szeregowego" i jakoś dolutować tam dwa przewody, najlepiej trzymając się kolorystyki (czerwony +). Potem będziesz mógł łączyć akumulatorki zarówno szeregowo, jak i równolegle, według potrzeby odpowiednio łącząc te 4 przewody.

Edit:
    Jednak przecięcie połączenia nie będzie banalne - widoczny drucik, który odchodzi od dodatniego styku górnego akumulatorka, od razu jest uformowany w kształt sprężynki i bez żadnego dodatkowego mocowania tworzy ujemny styk dolnego akumulatorka. Przecięcie tego drucika spowoduje, że sprężynka po prostu odpadnie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME