Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESL 4200LO - Jak przygotować na zimę (w pom bez ogrzewania)

tm25 09 Cze 2016 16:48 762 4
  • #1 09 Cze 2016 16:48
    tm25
    Poziom 2  

PRZYGOTOWANIE ZMYWARKI ELECTROLUX ESL 4200 LO NA ZIMĘ.
    Posiadam zmywarkę Electrolux ESL 4200 LO, która zostanie pozostawiona NA ZIMĘ W POMIESZCZENIU BEZ OGRZEWANIA. Poszukuję informacji, jak należy do tego przygotować tę zmywarkę; w szczególności chodzi mi o informację, z jakich fragmentów tej zmywarki należy USUNĄĆ WODĘ, która tam pozostaje po zakończeniu zmywania. Z góry dziękuję. t.mankowski(malpa)gazeta.pl

0 4
  • #2 09 Cze 2016 23:11
    Arcus1977
    Poziom 21  

Zmartwię cię, ale to niemożliwe.

0
  • #3 09 Cze 2016 23:30
    peter falk
    Specjalista AGD

Arcus1977 napisał:
    ale to niemożliwe

Potwierdzam. Przyroda w takich warunkach przechowywania zweryfikuje wszystko.

0
  • #4 12 Cze 2016 22:16
    tm25
    Poziom 2  

"Arcus 1977" oraz "peter falk"; dziękuję Wam obu za informacje.
    A swoją drogą zastanawiam się jak to jest możliwe, że producent sprzedaje zmywarki, których wg Was nie można przygotować do przechowywania w warunkach zimowych.
    Dostałem też za pośrednictwem forum informację, bym zastosował się do tego, co na ten temat napisał TRULL 20 Paź. 2010. On wtedy odpowiadając na podobne pytanie, ale dot. zmywarki Electrolux ESP 630 (zawarte w liście Marcina „lobo 6666”) napisał: „ODKRĘĆ POKRYWĘ POJEMNIKA NA SÓL I CAŁĄ ZMYWARKĘ POŁÓŻ NA "PLECACH", WODA SPŁYNIE DO KOMORY MYJĄCEJ, A TAM NIE WYRZĄDZI ŻADNYCH SZKÓD GDY ZAMARZNIE. Z PŁASZCZA WODA SPŁYNIE PRZEZ ODPOWIETRZNIK, GDY BĘDZIE LEŻEĆ ZMYWARKA”.
    Marcin („lobo 6666”) rok później (10 Paź. 2010) napisał: „Sposób podany przez Trulla zadziałał bezbłędnie …”.
    Nie wiem czy zmywarki Electrolux ESP 630 i 4200 LO mają podobną budowę, ale jeśli tak, to sposób TRULL’a jest chyba rozwiązaniem, którego szukam.
    Dodatkowa prośba: może ktoś dysponuje rysunkiem technicznym, na którym będą pokazane wszystkie podzespoły i części, z których trzeba usunąć wodę? W instrukcji tego nie ma. Pozdrawiam TM

0
  • #5 30 Cze 2016 20:35
    tm25
    Poziom 2  

Dodatkowa informacja:
    Dn. 30.VI.2016 r. rozmawiałem w autoryzowanym serwisie Electroluxa na Bemowie w Warszawie; rozmówca twierdzi, że woda w zmywarce utrzymuje się w różnych miejscach; wymienił zbiornik soli, instalację dot. zmiękczania, przewód zasilający (chyba wszystko zapamiętałem); usunięcie tej wody przed zimą wymagałoby demontażu wewnętrznych połączeń i nie jest opisywane w instrukcji, ponieważ ponad 99,9 % zmywarek nie jest narażonych na działanie mrozu; rozmówca radzi by schować zmywarkę do ogrzewanego pomieszczenia.

0
  Szukaj w 5mln produktów