Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie płyty ceramicznej Bosch PKE611E14E

lukanio2006 09 Cze 2016 20:15 1974 10
  • #1 09 Cze 2016 20:15
    lukanio2006
    Poziom 4  

Witam. Czy ktoś jest mi w stanie pomóc podłaczyć tą płytę ? Bo był dzisiaj elektryk był i niestety mi nie pomógł,powiedział,że muszę zadzwonić do Boscha i zamówic schemat podłączenia i nowe kable...
    Podłączenie płyty ceramicznej Bosch PKE611E14E Podłączenie płyty ceramicznej Bosch PKE611E14EPodłączenie płyty ceramicznej Bosch PKE611E14EPodłączenie płyty ceramicznej Bosch PKE611E14E

0 10
  • Relpol
  • Relpol
  • #3 09 Cze 2016 21:03
    lukanio2006
    Poziom 4  

Tak,jest nowa. Kupiliśmy meble do kuchni z wystawy sklepowej.Sklep był przenoszony i sprzedawali wszystko tak jak stoi.Płyta tez tam była,ale ktoś uciął kable i teraz jest problem

Dodano po 3 [minuty]:

Podłączenie płyty ceramicznej Bosch PKE611E14E Podłączenie płyty ceramicznej Bosch PKE611E14E

0
  • #4 09 Cze 2016 22:09
    redelektron
    Poziom 19  

Pytanie, kto i po co ją tak rozgrzebał? Jeśli taką dostaliście to jedynie to reklamować a nie improwizować z podłączeniem. Chyba, że wypowie się jeszcze ktoś kto ma pod ręką taką płytę i odpatrzy kolory. Z tego co tu widać to albo czegoś tu brakuje albo nie jest to indukcja tylko zwykły ceramik bo coś pusto w środku. W płytach indukcyjnych trochę tej elektroniki jest a tu pustka. A gdyby czegoś brakowało to byłyby jakieś wolne złącza a tu nie ma czyli raczej to ceramik :|

Aha. Nie zapominaj, że nie masz do czynienia z zabawką tylko z odbiornikiem dużej mocy (6600W) i na byle jakim zasilaniu tego nie odpalisz. Te przewody, które widać na pierwszym zdjęciu jakoś poważnie nie wyglądają więc lepiej zapytaj elektryka czy możesz to bezpiecznie uruchomić i używać na tej instalacji, którą masz.

0
  • #5 09 Cze 2016 23:16
    lukanio2006
    Poziom 4  

Z tą reklamacją to niestety nic nie wyjdzie. Tak jak juz pisałem wszystko było kupione tak jak stało i o żadnej gwarancji nie ma mowy. Cena za całość była dość niska tak wiec w sklepie od razu zaznaczyli,że nie ma szans na żadne zwroty. Wszystko było nowe (meble i 2 piekarniki) i działa jak trzeba tylko ta nieszczęsna płyta. No to może mi się poszczęści i akurat znajdzie się ktoś z podobną płytą. Kabel do podłączenia jest raczej odpowiedni,ale faktycznie dopytam elektryka jeśli takowy się znajdzie i podejmie podłączenia tego. Spróbuję jeszcze zadzwonić do Boscha i może coś mi doradzą,może mają jakiś schemat... chciało się tanio...

0
  • #6 10 Cze 2016 05:42
    Artur k.
    Admin grupy audio

Można to doprowadzić do ładu, ale niestety trzeba być tam na miejscu i obejrzeć to. Elektryk jest tylko elektrykiem tu jest potrzebny elektronik, najlepiej serwisant takich urządzeń.

Możesz zrobić zdjęcia w lepszej rozdzielczości, tak żeby dało się odczytać napisy na tych białych kostkach na płytce?

0
  • Pomocny post
    #8 11 Cze 2016 10:51
    Artur k.
    Admin grupy audio

Niestety nic to nie daje. To są przekaźniki, które zapewne załączają odpowiednie "palniki", ale nie da się nic z tego wywnioskować. Trzeba byłoby rozrysować schemat. To musi obejrzeć dobry elektronik, albo serwisant.

0
  • #9 12 Cze 2016 18:54
    ArtXs
    Poziom 18  

Wygląda to na 3 przewody fazowe (L1, L2, L3) i neutralny (N).
    1. Sprawdź tą puszkę podłączeniową z ostatniego zdjęcia, wygląda że przewody biegnące do PCB są podłączane po wewnętrznej stronie. Jak możesz zdejmij i zrób zdjęcie spodniej strony. Może pod nią są obcięte resztki przewodów.
    2. Mostek prostowniczy jest zapewne podłączony do L1 i N (Zdjęcie nie jest zbyt wyraźne i nie ma zdjęcia drugiej strony PCB).
    Jeżeli masz miernik to czy możesz sprawdzić do których wiszących przewodów jest podłączony mostek - wyprowadzenia elementu zaznaczone na zdjęciu.

Podłączenie płyty ceramicznej Bosch PKE611E14E

Tak określisz L1 i N.
    N powinno być bezpośrednio podłączone do pól grzewczych lub poprzez 2 dolne przekaźniki (w parach po 2 pola).
    L2 i L3 wygląda że wchodzą bezpośrednio na przekaźniki sterujące polami grzewczymi (nie mogę rozróżnić kolorów na zdjęciu). Jeśli tak jest to przy podłączeniu L1 i N powinno się włączyć sterowanie i przynajmniej jedno lub dwa pola grzewcze.

0
  • #10 13 Cze 2016 00:43
    zhudomel
    Specjalista AGD

Zdejmij opaskę spinającą przewody, ułóż je tak, żeby było widać każdy oddzielnie i zrób zdjęcie.
    Prawdopodobnie 3(czerwony) i 5(żółty) podłączasz pod 5 i 4 na listwie zasilającej, 8(pomarańczowo-szary?) pod 3 i 11(fioletowo-szary?) pod 2.

ArtXs napisał:
    Sprawdź tą puszkę podłączeniową z ostatniego zdjęcia, wygląda że przewody biegnące do PCB są podłączane po wewnętrznej stronie. Jak możesz zdejmij i zrób zdjęcie spodniej strony. Może pod nią są obcięte resztki przewodów.
    Powinny być, ponieważ trudno byłoby je wypiąć bez demontażu listwy zasilającej.

0
  • #11 27 Cze 2016 14:18
    lukanio2006
    Poziom 4  

Dziękuję wszystkim za pomoc w ogarnięciu tej płyty. Okazało się że po zarejestrowaniu płyty na stronie boscha przysługuje mi 2letnia gwarancja wiec zamówiłem wizytę pana inżyniera z firmy. Koszty tego pokryła gwarancja,a płyta już elegancko robi swoją robotę 😰

0