Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei P8 Lite - Niesprawnie działąjący wyświetlacz po wymianie

headhunter135 09 Cze 2016 21:17 3483 5
  • #1 09 Cze 2016 21:17
    headhunter135
    Poziom 2  

Witam!

Jestem posiadaczem telefonu Huawei P8 Lite, w którym niedawno z mojej winy pękł wyświetlacz.Podstawowe pojęcie o montażu elektroniki posiadam stąd postanowiłem wymienić go na własną rękę. Zakupiłem nowy wyświetlacz z digitizerem i ramką, wymiana przebiegła pomyślnie, telefon działa wystarczająco sprawnie jak na amatorską naprawę.
    Jednak pojawia się pewna usterka w związku z którą piszę ten temat. Sam wyświetlacz działa na możliwie najjaśniejszych ustawieniach, sama regulacja jasności w telefonie nie daje absolutnie nic, a płyta główna telefonu mocno się nagrzewa, im jaśniejsze kolory na wyświetlaczu tym szybciej się nagrzewa, głównie w okolicach procesora.
    Szukając rozwiązania pewna osoba w pracy powiedziała mi że jest to na 200% wina niekompatybilnego softa z nowym wyświetlaczem.Czy może mi to ktoś potwierdzić? Jeśli tak to gdzie znajdę narzędzia i inny soft do zainstalowania? A jeśli nie to co innego może być tego przyczyną?

0 5
  • #2 09 Cze 2016 21:41
    Brzymeq
    Poziom 32  

Trafiłeś na jakieś badziewie. Soft nie ma nic do tego. Dlatego części kupowane z niepewnych źródeł sprawdza się przed montażem, bo teraz to mogą być problemy z reklamacją. Wymień LCD na inną sztukę.

0
  • #3 10 Cze 2016 20:52
    headhunter135
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź jednak nie mój kiepski dobór źródeł części jest przyczyną.Okazało się że Huawei produkuje do tego modelu wyświetlacze o różnych parametrach. Ja zakupiłem wyświetlacz lekko różniący się od poprzedniego stąd problem. Rozwiązanie okazało się leżeć w najnowszym androidzie 6.0 który obsługuje wszystkie te wyświetlacze więc pozostało mi tylko wykonać upgrade i po problemie.

2
  • #4 14 Sie 2017 09:42
    spider_net
    Poziom 19  

headhunter135 napisał:
    Okazało się że Huawei produkuje do tego modelu wyświetlacze o różnych parametrach.

Czy ktoś z Was wie jak kupić właściwy LCD? Można to namierzyć jeszcze przed rozkręceniem telefonu?

0
  • #5 18 Paź 2017 06:27
    maro198805
    Poziom 8  

U mnie po wymianie zespolonego wyświetlacza razem z dotykiem telefon się nie włącza. Na chwilę zawibruje, ekran się delikatnie podswietli i tyle. Wymieniłem zgodnie z instrukcją z filmiku na YouTube. Podpiolem wszystko dobrze, telefon jednak nie włącza się. Wie ktoś może co się mogło stać? Stary dotyk z wyświetlaczem chodził do końca, był jednak popekany i wyszczerbiony.

0
  • #6 18 Paź 2017 08:39
    Brzymeq
    Poziom 32  

maro198805 napisał:
    U mnie po wymianie zespolonego wyświetlacza razem z dotykiem telefon się nie włącza. Na chwilę zawibruje, ekran się delikatnie podswietli i tyle. Wymieniłem zgodnie z instrukcją z filmiku na YouTube. Podpiolem wszystko dobrze, telefon jednak nie włącza się. Wie ktoś może co się mogło stać? Stary dotyk z wyświetlaczem chodził do końca, był jednak popekany i wyszczerbiony.

Wyczyść wtyczki i gniazda, tyle możesz. Jak dalej nie działa to wymień fullset na inny.

0