Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka AWG 681 Whirlpool - zasobnik

ekmir 09 Cze 2016 21:57 3129 2
  • #1 09 Cze 2016 21:57
    ekmir
    Poziom 24  

W pralce Whirpool AWG 681
    Początkowo pralka nie pobierała płynu do płukania z zasobnika (no może pobierała częściowo), a do zasobnika na dodatek dostawała się woda.

Ponieważ w zasobniku ciągle był płyn (z wodą) to w konsekwencji dochodziło do "psucia" się tego płynu i pranie charakteryzowało się nieprzyjemnym zapachem.

Zdemontowałem zasobnik, w którym od tego, że znajdował się tam cały czas płyn pojawiły się naloty pleśni.
    Wyczyściłem go na ile to było możliwe (troszkę mechanicznie i pod strumieniem wody).
    Po ponownym zamontowaniu zasobnika w pralce, dokonałem czyszczenia opisanego: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2796461.html
    Zalałem komory zasobnika gorącą wodą, a następnie włączyłem program "płukanie z odwirowaniem"

Niestety po zakończeniu programu, okazało się po otwarciu drzwiczek zbiornika, że w zbiorniku/zasobniku znajduje się woda.

Zapewne jakby był w zasobniku płyn, to sytuacja, która występowała wcześniej, nadal by wystąpiła.

Co może być przyczyną takiego zachowania pralki (nie pobierania płynu/pozostawiania płynu w zasobniku) ?

0 2
  • #2 09 Cze 2016 22:21
    1903379
    Użytkownik usunął konto