Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-J105 - Przesunięty druk

09 Cze 2016 22:58 1962 3
  • Poziom 1  
    Witam
    Mam problem z przesuniętym drukiem. Drukarka Brother DCP-105 przesuwa druk w taki sposób jaki został przedstawiony na obrazku (w zamyśle drukowane były PROSTE linie i kołka bez przerw). Problem dzieje się też w przypadku wydruku kolorowego. Gdy przesuwa w środku zdania właściwie tekst jest kompletnie nieczytelny.

Ten problem pojawił się po zakleszczeniu papieru - nie wykluczam że mogłam papier wyciągnąć w sposób nieprawidłowy i stąd te złe wydruki.

Szukałam już w internecie pod hasłem "przesunięty druk" - jeśli macie inne propozycje nazwania tego błędu to proszę o napisanie - może znajdę rozwiązanie pod innym nazewnictwem.

Planuje udać się z drukarką do serwisu, ale pomyślałam, że może wcześniej zapytam tutaj.

Edit: Druki testowe wychodzą bez problemów.

Brother DCP-J105 - Przesunięty druk
  • Poziom 15  
    Czy po zacięciu papieru i po jego usunięciu sprawdziłeś czy nie został gdzieś kawałek papieru w drukarce? Czy może kartkę wyjąłeś w całości? Te linie są poziome tak jak na zdjęciu czy pionowe?
  • Spec od drukarek
    Zrób kalibrację głowicy.
  • Poziom 2  
    ktoś coś ogarnął z tym brotherem i przesuwaniem tekstu ? bo mam identyczny objaw i tez się najpierw zacięło .